Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Ciemna podłoga w kuchni – inspiracje

Ciemna podłoga w kuchni – inspiracje

2020-03-04 11:43

Ciemna podłoga wygląda bardzo szlachetnie. Jest oryginalna, elegancka i efektowna – sama w sobie stanowi wyrazisty element dekoracyjny wnętrza. Wprawdzie optycznie zmniejsza przestrzeń, jednak jednocześnie sprawia, że aranżacja staje się bardziej przytulna i wytworna. Wbrew pozorom – ciemna podłoga w kuchni sprawdza się świetnie!
 

Kuchnia z ciemną podłogą


Z tekstu dowiesz się:
• co zrobić, by ciemna podłoga w kuchni nie przytłoczyła pomieszczenia,
• jakie meble do ciemnej podłogi będą najlepsze,
• jak wybrać drewnianą podłogę do kuchni.

Ciemna podłoga dobrze wygląda przede wszystkim w dużych, przestronnych i dobrze doświetlonych pomieszczeniach. Sprawia bowiem, że przestrzeń wydaje się bardziej zacieniona, a przez to mniejsza. Dlatego też wiele osób boi się układania ciemnej podłogi w kuchni, która zazwyczaj (zwłaszcza w mieszkaniach w blokach z wielkiej płyty) jest niewielka i szczelnie zapełniona meblami oraz sprzętami. Tymczasem istnieje kilka sposobów na to, by kuchnia z ciemną podłogą prezentowała się naprawdę dobrze.
 
Biała kuchnia – ciemna podłoga. Efektowne połączenie
Ciemna podłoga w kuchni – jakie meble do niej dopasować? Jakie kolory szafek pozwolą optycznie powiększyć wnętrze? Czy bardzo modna biała kuchnia i ciemna podłoga to dobre połączenie? Jak najbardziej tak! Ciemna podłoga dobrze wygląda przede wszystkim z jasnym pokryciem ścian i jasnymi meblami. Z białymi szafkami kuchennymi będzie komponować się szczególnie interesująco, tworząc nieco ekstrawagancką aranżację opartą na kontraście. Warto postawić zwłaszcza na proste formy: odbijające światło lakierowane fronty i szafki z przeszkleniami – takie rozwiązania powiększają bowiem optycznie przestrzeń. Dzięki temu zrównoważą one ciemną podłogę i nie przytłoczą niewielkiego wnętrza. Minimalistyczna bryła wpisze się natomiast w nowoczesną stylistykę.

Lekkości aranżacji nadadzą również szafki w odcieniu naturalnego, jasnego drewna lub neutralnej szarości. Przypadną do gustu przede wszystkim miłośnikom bardziej przytulnych i stonowanych wnętrz.
Drewniana ciemna podłoga w kuchni – o czym pamiętać?
Bardzo efektownie – również w kuchni – wygląda ciemna posadzka ułożona z drewnianych desek lub paneli podłogowych. W tym przypadku należy jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii:
Podłogi drewniane w kuchni powinny być wykonane z twardych i stabilnych (nieznacznie reagujących na zmiany temperatury i wilgoć) gatunków drewna. Należą do nich przede wszystkim odmiany egzotyczne, jak merbau, doussie, kempas, badi czy jatoba.
• Dobrym pomysłem jest również ułożenie posadzki z desek warstwowych, zbudowanych z trzech ułożonych prostopadle i sklejonych ze sobą warstw drewna.
• Odpowiednie panele podłogowe do kuchni mają rdzeń z płyty HDF o podwyższonej odporności na wilgoć. Warto dodatkowo pokryć je specjalnym preparatem zabezpieczającym przed wnikaniem wody.
• Nie bez znaczenia pozostaje również sposób ułożenia podłogi z desek lub paneli. Pozwala bowiem optycznie wyrównać proporcje wnętrza. Dobrze wygląda ułożenie desek prostopadle do okna – mniej widać wtedy łączenia pomiędzy nimi. Jeśli zależy ci na optycznym wydłużeniu pomieszczenia, ułóż panele wzdłuż krótszej ściany. W wąskiej kuchni lepiej sprawdzi się natomiast ułożenie poziome. Do łask wraca również klasyczna jodełka.

Pamiętaj również o odpowiednim sztucznym oświetleniu! W kuchni z ciemną podłogą nie powinno zabraknąć kilku dodatkowych, punktowych źródeł światła – zarówno na suficie, jak i pod szafkami. W ten sposób ciemna podłoga w kuchni nie przytłoczy całości aranżacji. Nie obawiaj się więc odważnych rozwiązań i wybierz ciemne deski na podłogę do swojej kuchni!

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>