Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Drzwi łazienkowe – jak wybrać najlepsze?

Drzwi łazienkowe – jak wybrać najlepsze?

2020-01-22 10:52

Specyfika pomieszczenia, jakim jest łazienka, sprawia, że drzwi łazienkowe powinny spełnić nieco więcej wymagań niż inne drzwi wewnętrzne. Ma to wpływ na ich konstrukcję czy parametry techniczne. Zobacz, jakie drzwi do łazienki wybrać i czym kierować się przy ich zakupie.
 

Ciemne nowoczesne drzwi do łazienki

Z tekstu dowiesz się:
• czy lepiej wybrać drzwi łazienkowe pełne, czy z przeszkleniami,
• co sprawia, że drzwi łazienkowe odprowadzają nadmiar wilgoci z pomieszczenia,
• jak duże mają być drzwi łazienkowe i w którą stronę mają się otwierać.

Drzwi do łazienki powinny nie tylko zapewniać prywatność (w wyższym stopniu niż drzwi przeznaczone do salonu czy kuchni), lecz także dobrze odprowadzać wilgoć. Znaczenie ma również sposób ich otwierania, rozmiar i oczywiście wygląd. Powinny bowiem pasować nie tylko do wystroju łazienki, lecz także wpisywać się w stylistykę korytarza czy innego miejsca, z którego przechodzi się do łazienki.
 
Drzwi do łazienki pełne czy przeszklone – odpowiednia prywatność
Pełne drzwi łazienkowe zapewniają największe poczucie prywatności – w żaden sposób nie można przez nie zajrzeć do wnętrza pomieszczenia. Mimo to dużą popularnością cieszą się drzwi wewnętrzne łazienkowe z przeszkleniami. Prezentują się lżej i przepuszczają światło, co jest istotne zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach pozbawionych okien. Przeszklenia pozwalają też łatwo sprawdzić, czy ktoś w danym momencie korzysta z łazienki.

Ważne jednak, by przeszklenia były wykonane z materiału nieprzezroczystego, np. ze szkła mlecznego lub ornamentowego. Nie zaburzy to poczucia intymności, a jednocześnie pozwoli doświetlić pomieszczenie i nada mu aranżacyjnej lekkości.

Dla zapewnienia prywatności osobie korzystającej z łazienki, warto pamiętać, by w drzwiach zamontować zamek. Na szczęście większość modeli drzwi łazienkowych już fabrycznie jest wyposażona w klamkę z zamkiem.
 
Konstrukcja drzwi łazienkowych a cyrkulacja powietrza
Wilgotność powietrza w łazience sięga nawet 70%. Dlatego też drzwi wewnętrzne łazienkowe muszą być wyposażone w rozwiązania zapewniające sprawną wymianę powietrza i odprowadzanie wilgoci na zewnątrz pomieszczenia. Najczęściej są to po prostu otwory w dolnej części skrzydła, które przyjmują formę tulei, wyprofilowanego wycięcia przy dolnej krawędzi lub kratki wentylacyjnej.
 
Drzwi wewnętrzne łazienkowe – wielkość i sposób otwierania
Zgodnie z prawem budowlanym drzwi łazienkowe muszą mieć co najmniej 80 cm szerokości i 200 cm wysokości. W praktyce w wielu sklepach można kupić jednak węższe modele – w starszym budownictwie często otwory drzwiowe były bowiem mniejsze.

Przepisy sugerują również, by drzwi łazienkowe otwierały się na zewnątrz (dotyczy to klasycznych drzwi uchylnych). Jest to bezpieczniejsze w sytuacji, gdy zajdzie pilna potrzeba wejścia do łazienki (np. gdy istnieje podejrzenie, że znajdująca się w niej osoba zemdlała). Pozwala to też zaoszczędzić miejsce w niewielkim zwykle pomieszczeniu.

Gdy szukasz idealnych drzwi łazienkowych, weź więc pod uwagę rodzaj przeszklenia, konstrukcję zapewniającą odpowiednią cyrkulację powietrza oraz wymiary i sposób otwierania skrzydła zależnie od metrażu Twojej łazienki. Tak dobrane drzwi do łazienki zostaną z Tobą na długo!

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>