Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Sypialnia w stylu prowansalskim – stwórz własną domową oazę

Sypialnia w stylu prowansalskim – stwórz własną domową oazę

2020-01-14 12:35

Sypialnia zaaranżowana w jasnych barwach z wykorzystaniem naturalnych materiałów to idealne miejsce do odpoczynku. Sprzyja wyciszeniu się i regeneracji sił, a jednocześnie urzeka przytulnością. Nic więc dziwnego, że urządzanie sypialni w stylu prowansalskim – pełnym ciepła i pastelowych kolorów – cieszy się taką popularnością. Zobacz, jak urządzić prowansalską sypialnię inspirowaną pięknymi zakątkami Francji!
 
Skąpana w słońcu Prowansja od lat jest inspiracją dla artystów i dekoratorów wnętrz. Nic dziwnego – ten region zachwyca uroczymi kamiennymi domami, ciągnącymi się po horyzont polami lawendy i wszechobecnym spokojem. Sprawdź, jak z łatwością urządzić najbardziej intymne wnętrze w stylu prowansalskim – swoją własną prowansalską sypialnię.
 

Sypialnia w stylu prowansalskim z drewnianymi panelami naściennymi


Styl prowansalski – sypialnia w jasnych barwach
Styl prowansalski urzeka naturalnością i bezpretensjonalnością. Nie kopiuje jednak wystroju domów z południa Francji, lecz stanowi rodzaj odzwierciedlenia wyidealizowanej sielskości. Sypialnia prowansalska powinna więc być utrzymana w kolorach nawiązujących do tamtejszego krajobrazu. Dobrze sprawdzają się lekki fiolet kojarzący się z lawendą, rozbielony beż, delikatny błękit czy pastelowa zieleń.
 
Drewniana sypialnia – styl prowansalski w pełnej krasie
Nieodłącznym elementem prowansalskiej sypialni jest drewno – naturalne lub subtelnie bielone. Na podłodze w sypialni w stylu prowansalskim warto ułożyć niemal białe panele z efektem przecierania lub deski z naturalnego drewna. Taka posadzka jest na tyle dekoracyjna, że nie ma potrzeby przykrywania jej dywanem.

Jako wykończenie ścian sprawdzą się natomiast drewniane panele, które wizualnie ocieplą aranżację, a jednocześnie staną się dodatkową izolacją akustyczną ścian. W sypialni, która powinna być azylem, cisza i spokój są w końcu bardzo pożądane.
 
Łóżko w sypialni stylu prowansalskim
W sypialni w stylu prowansalskim drewniane powinny być również meble. Pięknie prezentują się zarówno te w naturalnym kolorze z wyraźnym usłojeniem, jak i pomalowane białą farbą i odpowiednio przetarte w celu uzyskania efektu postarzenia.

W centralnym punkcie powinno się znaleźć oczywiście łóżko – drewniane lub żelazne z kutą, zdobioną ramą. Pięknie będzie się prezentować przykryte elegancką, pikowaną narzutą, na której zostaną ułożone bogato zdobione poduszki.

Obok łóżka mogą stanąć niewielkie szafki nocne oraz komody z wieloma szufladami i giętymi nóżkami, które nadają meblom lekkości.
 
Jak urządzić sypialnię w stylu prowansalskim? Postaw na lawendę!
W sypialni w stylu prowansalskim nie powinno zabraknąć również tak charakterystycznej dla południowej Francji lawendy. Motyw ten może pojawić się na:
• obrazie zawieszonym na ścianie,
• hafcie na pościeli,
• wzorze namalowanym na ustawionej na półkach ceramice.

Dobrze sprawdzi się również po prostu doniczka z lawendą – zwłaszcza że zapach wydzielany przez jej kwiaty ma działanie relaksujące, łagodzi niepokój i ułatwia zasypianie. Trudno sobie wyobrazić lepszą roślinę do sypialni w stylu prowansalskim. Inspiracje w przypadku tej aranżacji wywodzą się z natury!

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>