Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jak wykorzystać panele ścienne do kuchni?

Jak wykorzystać panele ścienne do kuchni?

2019-12-10 12:41

We współczesnych aranżacjach przy blacie roboczym często umieszcza się panel dekoracyjny do kuchni, który pełni równocześnie funkcje ochronne i ozdobne. Panele ścienne do kuchni, umieszczone na jednej ścianie lub jedynie do połowy, to jednak nadal dość rzadko spotykane rozwiązanie. Sprawdź, w jaki sposób wybrać panel ścienny do kuchni w zależności od aranżacji, na której Ci zależy.
 

Aranżacja kuchni z panelami ściennymi

 


Z tekstu dowiesz się:
• jak dobrać panele ścienne do kuchni rustykalnej,
• jakie panele najlepiej sprawdzą się w kuchni industrialnej,
• w jaki sposób ułożyć panele ścienne na ścianie.

Panele ścienne do kuchni to praktyczne rozwiązanie dla osób, które obawiają się wystawiania pomalowanych samą farbą ścian na dużo negatywnych czynników. W końcu panel ścienny do kuchni może skutecznie ochronić ściany przed gorącym tłuszczem, rozlanymi napojami czy lepkim kurzem. Wystarczy przetrzeć go mokrą szmatką z detergentem, by ściana znów wyglądała jak nowa. Jak jednak zaaranżować ten element wykończeniowy, by uzyskać spójne, niebanalne wnętrze? Sprawdź nasze propozycje zastosowania paneli na ścianę do kuchni.
 
Panele na ścianę do kuchni w stylu rustykalnym
Pierwszym skojarzeniem, jakie przychodzi nam do głowy na myśl o kuchni w drewnie, jest zazwyczaj chatka w górach lub na wsi. Drewno znakomicie ociepla pomieszczenie i nadaje mu przytulności, tak poszukiwanej w stylu rustykalnym. Dlatego to właśnie do niego doskonale pasują panele ścienne do kuchni. Wzory i kolory, które najlepiej będą prezentować się w kuchni inspirowanej stylem wiejskim, to te zbliżone do naturalnego wybarwienia drewna, np. Dąb Jasny lub Olcha Turska. Wybierz meble kuchenne w podobnym odcieniu, a także uzupełnij aranżację o rustykalne dodatki, np. koronkowe firanki, lniane obrusy i serwety w biało-niebieską kratę.

Jeśli preferujesz bardziej nowoczesne odsłony przytulnej kuchni, zdecyduj się na styl skandynawski. Jasne, niemal białe drewno sprawi, że wnętrze stanie się bardziej schludne i minimalistyczne. Na spokojnym tle białych paneli ściennych Jesion Arctic lub Jesion Alaska dobrze wyeksponujesz swoją kolekcję ziół w wiszących doniczkach lub zestaw błyszczących miedzianych rondli.
 
Do nowoczesnych wnętrz – panele na ścianę do kuchni industrialnej
Zwolennicy bardziej modernistycznych przestrzeni również mogą zastosować panel ścienny do kuchni. Taki inspirowany naturą element tchnie odrobinę życia w ascetyczne, minimalistyczne wnętrze. W tym wypadku warto jednak pamiętać, że jeśli dobierzesz panele ścienne o bardzo wyrazistym, zdobnym rysunku drewna, to warto wyłożyć je na mniejszej powierzchni, a także ograniczyć liczbę dodatków. Unikniesz dzięki temu wrażenia chaosu.

Panele ścienne do kuchni, w której dominują ciemne kolory i surowe wykończenia takie jak metal czy beton, również powinny być utrzymane w chłodnej tonacji. Panele Mountain Hut Pine będą udanie kontrastować ze ścianą z gładkiego betonu, natomiast panel Alabaster Barnwood świetnie zastąpi tak często wykorzystywane cementowe wykończenie.
 
Na całą ścianę czy do połowy – jak ułożyć panele na ścianę do kuchni?
Panele najczęściej rozkłada się na ścianach na trzy sposoby.

• Na całej ścianie – dobre rozwiązanie do nowoczesnych, ale stonowanych wnętrz, w których nie ma zbyt wielu mebli i dodatków.
• Na wybranym fragmencie – to dobry sposób na ożywienie starej aranżacji.
• Do połowy ściany – dzięki temu nie tylko chronisz najbardziej newralgiczne miejsca przed uszkodzeniami i zabrudzeniami, ale także zyskujesz wyjątkowo przytulny efekt wizualny, pasujący do kuchni rustykalnych.

Wybierz taki sposób ułożenia paneli na ścianę do kuchni, który najlepiej sprawdzi się w Twojej aranżacji. Zaufaj temu rozwiązaniu, a sprawisz, że kuchnia stanie się oazą ciepła i dobrego stylu, w której każdy zechce spędzić dłuższą chwilę.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>