Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Przepis na drewnianą kuchnię w stylu angielskim

Przepis na drewnianą kuchnię w stylu angielskim

2019-12-09 11:55

Kuchnia w stylu angielskim od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Mimo że ten sposób aranżacji kojarzy się z klasyką, to angielskie kuchnie miewają również cechy stylu modernistycznego czy glamour. Aby charakterystyczna dla tego wnętrza przytulność została zachowana, wystarczy, że wybierzesz stylizowane meble i odpowiednie dodatki.
 

kuchnia w stylu angielskim

 Z tekstu dowiesz się:
• czym charakteryzuje się kuchnia w stylu angielskim,
• jakie meble i dodatki sprawdzą się w kuchni w tym stylu,
• czy w angielskich kuchniach warto wprowadzać elementy innych stylów aranżacyjnych.
Tradycyjne angielskie kuchnie charakteryzują się bogato zdobionymi meblami, wieloma kolorowymi dodatkami i bibelotami. Nic dziwnego, że ten styl cieszy się dużą popularnością – takie zestawienie nadaje wnętrzu domowy i sielski klimat. W artykule pokażemy, jakie meble, dodatki i kolory decydują o angielskim charakterze pomieszczenia.
 
Kuchnia – styl angielski
Kuchnia – styl angielski to dominujące biel, beże, écru i kość słoniowa, a dodatkowo pastelowe róże i błękity. Tę kolorystykę przełamują blaty lub podłoga z ciemnego drewna.
Najciekawszym rozwiązaniem w tym wnętrzu będą panele podłogowe, które przypominają klasyczny parkiet. Z pewnością wprowadzą one do pomieszczenia sielankowy nastrój. Trzeba zaznaczyć, że używane w kuchni angielskiej materiały powinny być naturalne – piękne drewno to podstawa.
 
Jakie meble i dodatki tworzą styl angielski
Żeby zaaranżować własną kuchnię, nie musisz wybierać między przytulnością a funkcjonalnością. Wystarczy, że postawisz na meble, które wyglądają na ciężkie i solidne, a jednocześnie są ozdobione wieloma detalami.
Kuchnia w stylu angielskim jednoznacznie kojarzy się z piękną i dużą wyspą kuchenną oraz dobranymi do niej krzesłami.
• Jeżeli w kuchni nie ma miejsca, to wyspę można zastąpić ciężkim drewnianym stołem, który dodatkowo podkreśli przytulny charakter pomieszczenia.
Styl angielski to wiele szaf, szuflad i schowków, które zapewnią miejsce do przechowywania naczyń i sprzętów.
• Nie można zapomnieć o detalach, które dopełnią wystrój. Stylizowana lodówka, piekarnik czy ekspres do kawy? Z pewnością znajdziesz coś interesującego.
• Pamiętaj o okapie, który również musi pasować do wystroju – ciężki, zdobiony doskonale wpasuje się w aranżację. Jeżeli będzie na nim dodatkowe miejsce na przyprawy, to nie ma możliwości, żeby nie poczuć brytyjskiego klimatu.
• Mówiąc o dodatkach, grzechem byłoby nie wspomnieć o zwiewnych firanach i zasłonach, które ocieplają wystrój, gdy za oknem panuje angielska pogoda.
 
Kuchnia – styl angielski nowoczesny
Istota stylu angielskiego zawsze była taka sama, ale nie omijały go zmieniające się trendy. Dzisiaj można zaobserwować bardzo ciekawe wpływy różnorodnych prądów w projektowaniu wnętrz w stylu angielskim. Kuchnia w stylu angielskim może być łączona w różny sposób z meblami i dodatkami o innym charakterze. Obecnie wybór na rynku jest tak ogromny, że właściwie daje nieskończoną liczbę kombinacji wystroju.

Można pomyśleć, że nie da się połączyć angielskiej kuchni i stylu industrialnego – na pierwszy rzut oka to totalne nieporozumienie, w końcu styl angielski to przepych i zdobienia, a styl industrialny charakteryzuje się prostotą i minimalizmem. Ale w takim połączeniu meble mogą być typowo angielskie, a dodatki nadadzą wnętrzu inny charakter. Szukaj minimalistycznych i nowoczesnych, wykonanych z tworzyw sztucznych, chromowanych lub żeliwnych. Ich kolorystyka powinna być surowa, utrzymana w szarościach i bieli, przełamana czernią i ciemnym drewnem.

Odwrotnością tego połączenia jest kuchnia angielska i styl glamour. Zbyt dużo przepychu? Nie tutaj. Domowa, ciepła kuchnia nabiera luksusowego blasku dzięki błyszczącym dodatkom: połyskujące misy na owoce, kryształowe żyrandole, ciemne zasłony ze złotą nitką.

Styl angielski nowoczesny to również połączenie ze stylem kolonialnym. Powszechnie wiadomo, że Brytyjczycy byli kolonizatorami, więc siłą rzeczy inspirowali się odległymi kulturami. Styl kolonialny, tak jak i styl angielski, wykorzystuje materiały naturalne: kość słoniową, masę perłową, egzotyczne drewno. Kamień, ceramika, lniane tkaniny to tutaj podstawa. Kolorystyka w stylu kolonialnym bazuje bowiem na kolorach ziemi, czyli odcieniach zieleni oraz brązu.

Kuchnia w angielskim stylu jest piękną i funkcjonalną klasyką, która może bez przeszkód być łączona z innymi stylami – dzięki temu jedynie zyska na indywidualności.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>