Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Drzwi płaskie i drzwi modułowe – różnice

Drzwi płaskie i drzwi modułowe – różnice

2016-06-24 13:41

Wybierając drzwi wewnętrzne napotykamy na szereg pytań, na które często nie znamy odpowiedzi. Problem nie kończy się na popularnym „prawe czy lewe?”, ale często sięga jeszcze głębiej, aż do konstrukcji skrzydeł. Dziś postaramy się wyjaśnić, czym różnią się drzwi płaskie od drzwi modułowych.
 
Są to dwa najbardziej popularne rodzaje drzwi wewnętrznych. Różnica dotyczy nie tyle wyglądu zewnętrznego, co raczej konstrukcji. - W Polsce tradycja stolarki drzwiowej wiąże się z produkcją drzwi modułowych – mówi Adam Hucz z firmy Invado. - Dlaczego? Bo swoim wyglądem nawiązują one do drzwi, które od wieków spotykane były w naszych domach: stabilne, masywne, ciężkie. Drzwi płaskie to skrzydła wizualnie lżejsze, mniej masywne, które pojawiły się w produkcji dużo później – tłumaczy.
 
Co wyróżnia drzwi modułowe?
Konstrukcja drzwi modułowych opiera się na dwóch pionowych ramiakach, poprzeczce górnej oraz dolnej. Wypełnienie stanowią płyciny o różnej grubości lub szyby. Są one montowane nie za pomocą listwy, ale jednocześnie z pozostałymi elementami konstrukcji, co znacząco poprawia stabilność drzwi. Skrzydła modułowe dają większe możliwości w zakresie wzornictwa, bowiem łatwiej niż w przypadku drzwi płaskich wprowadza się do nich różnego rodzaju detale i innowacje. Cenowo plasują się na średniej półce – są droższe od modeli płaskich, ale tańsze niż np. drzwi szklane czy fornirowane. Drzwi firmy Invado takie, jak np. Versano czy Destino Unico, ze względu na konstrukcję, wykonanie i aspekt estetyczny możemy zaliczyć do produktów klasy PREMIUM.

invado
Jak wyglądają drzwi płaskie?
Wizualnie drzwi płaskie są lżejsze niż modułowe, ale wiąże się to również z ich stabilnością. Konstrukcję stanowi ramiak z płyty MDF lub klejonki, wypełnienie „plaster miodu” lub płyta wiórowo-otworowa. Rama oraz wypełnienie są obustronnie oklejone płytą HDF o grubości 3 mm oraz okleiną dekoracyjną. W drzwiach modułowych wypełnienia montuje się za pomocą listew przyszybowych. Skrzydła te są tańsze niż modułowe i cieszą się dużą popularnością w Europie Zachodniej. W Polsce, ze względu na swoją cenę, są często wybierane jako drzwi do pierwszego mieszkania, np. niedrogi model Norma Decor firmy Invado.
 

invado
Autor: www.invado.pl

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy twój czas!
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie!

Wybierz sklep i termin >>