Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Sypialnia w bloku – 5 sprawdzonych sposobów na funkcjonalną przestrzeń

Sypialnia w bloku – 5 sprawdzonych sposobów na funkcjonalną przestrzeń

2019-11-22 12:23

Sypialnia w bloku jest zazwyczaj najmniejszym pomieszczeniem w całym mieszkaniu. Domownicy niekiedy odsuwają jej aranżację na drugi plan i skupiają się na urządzaniu przestronnego, reprezentacyjnego salonu. Odpowiedni wystrój sypialni odgrywa tymczasem ważną rolę: pozwala Ci się wyciszyć, odpocząć i zregenerować siły. Przedstawiamy 5 sprawdzonych sposobów na funkcjonalną przestrzeń małej sypialni.
 
Z tekstu dowiesz się:
• jak zniwelować hałasy dobiegające z zewnątrz,
• jakie barwy uatrakcyjnią niewielkie wnętrze,
• jakie meble dobrać do małej sypialni,
• jak urządzić sypialnię w bloku, aby optycznie powiększyć przestrzeń,
• jak kontrolować ilość światła wpadającego do wnętrza pokoju.

Mała sypialnia w bloku może być urządzona praktycznie i stylowo. Wystarczy maksymalnie wykorzystać jej przestrzeń, zadbać o izolację akustyczną oraz wprowadzić do niej jasne kolory. Zmiany będą nie tylko widoczne, ale też odczuwalne – docenisz je, gdy zaczniesz wstawać rano wypoczęty jak nigdy dotąd!
 

mała sypialnia w bloku

 
​1. Sypialnia w bloku z wielkiej płyty – zadbaj o ciszę
Sypialnia w bloku, aby była w pełni komfortowa, powinna być wolna od odgłosów dochodzących od sąsiadów oraz z innych części mieszkania. Aby uzyskać efekt wyciszenia, zdecyduj się na podłogi drewniane korkowe, które mają najlepsze właściwości absorbowania dźwięku.

Do izolacji dźwiękowej podłogi możesz dodatkowo użyć maty wygłuszającej, którą umieszcza się pod drewnem. Może ona być wykonana z materiałów naturalnych (tektura falista, płyta korkowa lub drewnopodobna) lub chemicznych (pianka poliuretanowa). Im grubsza mata, tym lepsza izolacja akustyczna podłogi i mniej dźwięków od sąsiadów z dołu! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat doboru podłogi do aranżacji sypialni, sprawdź nasze pomysły na wyjątkową przestrzeń.

Aby natomiast zadbać o wyciszenie głośnych dźwięków zza ściany, pokryj ją warstwą wełny mineralnej. Ważny element stanowią także drzwi, które zniwelują odgłosy pochodzące z innych części mieszkania. Aby je ograniczyć, zrezygnuj z przeszkleń na rzecz masywnego modelu. Możesz także postawić na grube drzwi przesuwne, dzięki którym oszczędzisz sporo miejsca.

Masz już bazę do Twojej aranżacji – możesz rozpocząć urządzanie!
 
2. Najlepsze kolory do małej sypialni w bloku
Pierwszym krokiem w organizowaniu małej sypialni w bloku powinno być ustalenie odpowiedniej kolorystyki. Najlepsze będą jasne, stonowane odcienie, a przede wszystkim biel. Możesz oczywiście zastosować ciemniejsze akcenty w ramach przełamania jednolitej aranżacji, ale rozwaga w stosowaniu w odważnych barw jest niezbędna. Zbyt intensywne, ciemne odcienie, szczególnie w dużych ilościach, mogą wizualnie pomniejszyć pokój, ponieważ pochłaniają światło. Mała sypialnia urządzona w jasnych barwach będzie natomiast wyglądała na znacznie większą – biel i inne delikatne kolory odbijają promienie słońca, które przedostają się do wnętrza.
 
3. Sypialnia w bloku – jak ją optycznie powiększyć za pomocą dodatków?
W kontekście optycznego powiększania niewielkiej przestrzeni warto pamiętać także o sprawdzonych trikach aranżacyjnych. Dobrze sprawdzi się w tym celu duże okno, ale jeśli urządzasz sypialnię w bloku z wielkiej płyty lub tę w nowszym budynku, prawdopodobnie nie będziesz mieć możliwości jego powiększenia. Co zrobić w takiej sytuacji? Postaw na lustra! Powieś jedno na ścianie, drugie zamontuj na froncie szafy. W taki sposób stworzysz wrażenie bardziej przestronnej przestrzeni.
 
4. Meble do małej sypialni w bloku
Jeśli Twoja sypialnia jest nie tylko mała, ale też wąska, postaraj się postawić łóżko w poprzek. Dzięki temu zyskasz sporo miejsca, które możesz wykorzystać na przykład na dodatkową komodę. Jeśli chodzi o inne meble, w niewielkiej sypialni w bloku zdecyduj się na zabudowę stałą na całej wysokości pomieszczenia. Chociaż tego typu szafy nie można później przesuwać w dowolne miejsce, zapewni ona maksymalne i optymalne wykorzystanie wolnej przestrzeni – od podłogi aż po sam sufit.
 
5. Nowoczesna sypialnia w bloku – światło pod kontrolą
Aby wnętrze Twojej nowoczesnej sypialni w bloku było funkcjonalne o każdej porze dnia, warto się zastanowić nad zamontowaniem rolety. W ten sposób podczas największego nasłonecznienia będziesz mógł łatwo kontrolować ilość światła przedostającą się do środka pomieszczenia. To także niezbędny element wyposażenia dla miłośników poobiednich drzemek! Co ważne, nowoczesne rolety z łatwością dopasujesz do wystroju pokoju i potraktujesz jako funkcjonalną ozdobę okna.

Jeśli planujesz remont swojej małej sypialni w bloku, skorzystaj z naszych porad! Sprawdź ofertę DDD Dobre Dla Domu w zakresie podłóg i drzwi. Urządź wnętrze Twoich marzeń i popraw komfort swojego snu!

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>