Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Drzwi do kuchni – jaka jest ich rola?

Drzwi do kuchni – jaka jest ich rola?

2019-11-15 15:34

Współcześnie częstym rozwiązaniem jest rezygnowanie z drzwi do kuchni i jakichkolwiek ścianek działowych separujących kuchnię z częścią dzienną. Pozwala to stworzyć otwartą, nowoczesną przestrzeń. Jednak wciąż w wielu domach i mieszkaniach kuchnia stanowi odrębne pomieszczenie, oddzielone od salonu. Czy w takich przypadkach warto montować drzwi kuchenne? Sprawdź nasze porady.
 
Z tekstu dowiesz się:
• jakie są funkcje drzwi do kuchni,
• jakie drzwi kuchenne wybrać.

Drzwi do kuchni nie tylko dzielą przestrzeń na różne strefy funkcjonalne. Pozwalają również ukryć użytkową część mieszkania przed wzrokiem gości i domowników. To za nimi skrywa się bałagan powstały w czasie przygotowywania posiłków czy rozpakowywania zakupów spożywczych. W przypadku otwartej kuchni należy stale utrzymywać porządek – nic nie zasłania w końcu widoków nieumytych garnków czy porozstawianych na blacie talerzy.

Drzwi do kuchni ograniczają również rozprzestrzenianie się po całym mieszkaniu zapachów powstających w czasie gotowania i smażenia. Dzięki temu wiszące na wieszaku w przedpokoju ubrania nie przesiąkną aromatem rozgrzanego tłuszczu, sosu czy innym intensywnym, męczącym zapachem.
 

drzwi

 
Jakie drzwi do kuchni wybrać?
Wybierając drzwi do kuchni, postaw na model, który łączy funkcjonalność z modą na otwartą przestrzeń i potrzebą zachowania dobrej komunikacji pomiędzy domownikami przebywającymi w różnych pomieszczeniach. Dobrym pomysłem będą więc drzwi przeszklone lub wręcz szklane. Nie stanowią bariery dla światła, a jednocześnie nie są do końca przejrzyste.

Zobacz też: Czy drewno w kuchni to dobry pomysł?

O czym jeszcze pamiętać przy wyborze drzwi kuchennych?
Drzwi do kuchni powinny mieć nie mniej niż 80 cm szerokości. Węższe będą niekomfortowe i zdecydowanie utrudnią wnoszenie zakupów czy przechodzenie z pomieszczenia do pomieszczenia z talerzami pełnymi gorących dań.
• Najlepiej sprawdzą się drzwi o gładkiej powierzchni. Są łatwe do utrzymania w czystości. We frezach i innych przestrzennych zdobieniach szybko zacznie zbierać się tłusty osad.
• Najwygodniejsze okażą się drzwi otwierane na zewnątrz. Łatwiej je pchnąć, kiedy ręce pozostają zajęte.
• Drzwi do kuchni powinny być dopasowane stylistycznie nie tylko do wnętrza kuchni, ale i do reszty mieszkania. Widać je bowiem z korytarza, a często również z salonu.

Jeśli metraż mieszkania i rozplanowanie przestrzeni nie pozwalają na zamontowanie drzwi uchylnych, a mimo wszystko chcesz oddzielić kuchnię od reszty mieszkania, dobrym pomysłem będą drzwi przesuwne do kuchni, których system chowa się w ścianie. Gwarantują oszczędność miejsca w małych mieszkaniach, a do tego nie zatrzasną się w najmniej odpowiednim momencie (np. w trakcie wynoszenia tacy z herbatą).

Zobacz też: Panele do kuchni – czy to dobry pomysł?

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>