Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Drzwi drewniane

Drzwi drewniane

2019-09-20 11:14

Wybór drzwi zewnętrznych do domu jest dużym wyzwaniem. Na rynku dostępnych jest wiele modeli wykonanych z różnych materiałów. Zarówno w Polsce jak i na światowych rynkach szczególnym zainteresowaniem cieszą się drzwi drewniane. Na co powinniśmy zwrócić uwagę kupując drewniane drzwi zewnętrzne aby jak najlepiej spełniały swoje funkcje? Przyjrzyjmy się ich podstawowym parametrom.
 
W pierwszej kolejności naszą uwagę przyciąga wygląd zewnętrzny drzwi – kolor, materiał powłoki, elementy dekoracyjne. Drzwi wejściowe będą wizytówką naszego domu, dlatego zwykle zwracamy dużą uwagę na ich sposób ich wykończenia. Rozwiązania dostępne na rynku dają nam w zasadzie nieograniczone możliwości, dzięki którym możemy dopasować drzwi stylistycznie i kolorystycznie do elewacji lub pozostałych elementów stolarki .
 
fot. WIATRAK - Drzwi zewnętrzne ZP18 INOX

drzwi drewniane

 Drewno jest cenionym materiałem na rynku budowlanym ze względu na wszechstronność zastosowań. Dzięki termoizolacyjności świetnie sprawdza się stolarce otworowej. Drzwi drewniane charakteryzują się w tym zakresie bardzo dobrymi parametrami termicznymi. Najlepiej w tym zakresie sprawdzają się drzwi pasywne.

 
fot. WIATRAK - Drzwi zewnętrzne PA1 INOX, PA3 INOX

drzwi drewnianedrzwi drewniane
Zastosowanie nowoczesnych technologii obróbki drewna znacznie poprawiło jego trwałość, stabilność wymiarową oraz odporność na wilgoć. A są to parametry bardzo istotne właśnie w przypadku drzwi zewnętrznych. Dodatkowo skrzydła stabilizowane są zastosowaniem odpowiedniej warstwy zewnętrznej – np. wodoodpornej sklejki odpornej na niekorzystne warunki pogodowe a powłoka wykończona odpowiednimi lakierami.
 
​fot. WIATRAK - Przekrój drzwi zewnętrznych drewnianych
 

drzwi przekrój

Istotnym parametrem w przypadku każdego rodzaju drzwi zewnętrznych jest ich bezpieczeństwo – czyli stopień w jakim zabezpieczają przed ewentualnym włamaniem. Ważną rolę spełniają tu zamki w które producenci wyposażają skrzydła zewnętrzne oraz bolce antywyważeniowe – odpowiednio zabezpieczone drzwi będą dzięki nim stanowiły trudną do sforsowania barierę dla niepożądanych gości.
 
Drzwi zewnętrzne są istotna inwestycją – warto sprawdzić dostępne na rynku rozwiązania i wybrać te z nich które będą odpowiadały naszym potrzebom – aby móc korzystać z nich przez długi czas.Autor: Małgorzata Fabrykiewicz, DDD
Fot. Wiatrak

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>