Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jak urządzić sypialnię w stylu romantycznym?

Jak urządzić sypialnię w stylu romantycznym?

2019-09-16 10:55

Sypialnia jest najbardziej intymną częścią domu. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w domu, czy mieszkaniu, pamiętaj, by to właśnie ten pokój był miejscem, w którym najbardziej się relaksujesz. Nie masz pomysłu, jak zaaranżować wnętrze tak, by czuć się w nim rozluźnionym i zrelaksowanym? Pomyśl o stylu romantycznym, który sprawi, że w sypialni poczujesz się jak w bajce. Romantyczna sypialnia – to odpowiedź na potrzebę przyjemnej wizualnie przestrzeni.
 

romantyczna sypialnia

 


Z tekstu dowiesz się:
  • czym jest styl romantyczny,
  • gdzie pasuje wnętrze inspirowane tym stylem,
  • jakie są najważniejsze cechy romantycznej sypialni.
Styl romantyczny ma ogromny potencjał tkwiący w wystroju, ale łatwo też z nim przesadzić. Biała podłoga, koronki, pastelowe kolory, kwieciste wzory – to wszystko wpasowuje się w ramy tego stylu. Jednak musisz uważać, żeby nie przesadzać z detalami. Pamiętaj, że sypialnia to miejsce, które powinno zapewnić Ci wyciszenie, spokój i pełen relaks.
 
Romantyczna sypialnia to przede wszystkim delikatność, biel oraz naturalne materiały. Zapewnij sobie dzięki niej przyjemne wieczory i spokojne poranki!
 
Romantyczna sypialnia inspiracje – na czym to polega?
Kwieciste wzory są dominującym elementem, więc dobrze, żeby meble, podłogi i ściany były w jasnych, stonowanych i jednolitych barwach. Ten prosty zabieg wizualny służy temu, by nie przytłoczyć wnętrza, aby nie było ono „ciężkie”. Trzymając się prostych wskazówek, łatwo jest nie przeciążyć pomieszczenia detalami, a dodać mu niepowtarzalnego czaru.
 
Wbrew pozorom łatwo jest osiągnąć styl romantyczny wnętrza. Trzeba pamiętać jedynie o kilku kluczowych elementach:
 
1. Jasna podłoga – to podstawa. Optycznie powiększa wnętrze, a jeśli wybierzesz drewno lub panele, nadasz wystrojowi naturalności. Lekkość to kolejna cecha stylu romantycznego, a biele lub szarości na podłodze świetnie zdają ten egzamin i rozświetlają wnętrze. Dobrym przykładem jasnego podłoża jest podłoga drewniana Pudding.
2. Kwieciste wzory – w białym otoczeniu będą się prezentować niezwykle kobieco. Kilka detali takich jak pościel, poszewki na poduszki czy nawet po prostu żywe kwiaty świetnie się sprawdzą w romantycznej sypialni. To niezwykle kobiecy dodatek, które sprzyja porannym rytuałom i wieczornym marzeniom.
3. Naturalne materiały – drewniane komody czy szafy wykonane z jasnego drewna można zostawić w ich naturalnym kolorze lub pomalować na biało. Rama łóżka niesamowicie prezentuje się, jeśli ma dekoracyjne wezgłowie, jednak nie musi być drewniana. Innym rozwiązaniem jest rama z kutego żelaza – dla kontrastu możesz zostawić ją niepomalowaną lub pomalować na czarno albo biało.
4. Detale – one dopełniają wnętrze. Jeśli chcemy urządzić sypialnię w stylu romantycznym, musimy postawić na atrakcyjne dodatki i bibeloty. Bardzo dobrze będą wyglądać te wyszukane np. na targach staroci. Świeczniki, świeczki, dekoracyjne lampki, obrazy czy wazony będą doskonale wpasowywać się w styl romantyczny.

Przeczytaj także: Drzwi do wnętrz industrialnych – surowe formy i kolory
 
Bardzo kreatywnym dodatkiem do romantycznej sypialni są także kryształy. Nie muszą znajdować się koniecznie na żyrandolu, możesz postawić na kryształowe gałki od mebli. Rankiem, kiedy słońce zacznie pojawiać się w sypialni, Ty zaobserwujesz piękną grę światła w pokoju – właśnie dzięki kryształom!
 
Romantyczna sypialnia aranżacje – klucz do relaksu
Jeżeli to właśnie typ wnętrza, który odpowiada Ci najbardziej, możesz śmiało spróbować urządzić całe mieszkanie w stylu romantycznym. W końcu nie jest to styl zarezerwowany wyłącznie dla sypialni – dzięki inspiracjom przeniesionym z tego pomieszczenia, możesz podobnie urządzić salon, jadalnię lub kuchnię. Dodatkowo, pamiętaj o drzwiach! Dobrze, żeby pasowały one do wnętrza i podłogi. Jeżeli stawiasz na jasne kolory, sprawdź drzwi dostępne w naszych sklepach i znajdź takie, które najbardziej będą pasować do Twojego wystroju.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>