Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Kuchnia w stylu rustykalnym – jak urządzić klimatyczne, ale praktyczne wnętrze

Kuchnia w stylu rustykalnym – jak urządzić klimatyczne, ale praktyczne wnętrze

2019-09-13 13:35

Marzysz, by Twoja kuchnia tętniła życiem jak prawdziwe serce domu? Kuchnia rustykalna jest bardzo dobrym pomysłem na aranżację domowego ogniska. Inspirowana rzemiosłem, sztuką ludową, wiejskim folklorem i ciepłą, rodzinną atmosferą naturalnie skupia w swoim wnętrzu wszystkich domowników. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w bloku, czy w domu jednorodzinnym, zapewnij sobie miejsce, do którego z radością będziesz wracać.
 

drzwi Z tekstu dowiesz się:
  • czym jest styl rustykalny,
  • od czego zacząć planowanie wystroju kuchni rustykalnej,
  • jakie detale tworzą rustykalne wykończenie.
Każdy dom ma pewne miejsce, wokół którego kręci się życie wszystkich domowników. Warto zadbać o to, by właśnie w nim każdy mógł się zrelaksować, a by to osiągnąć, niezbędny jest przytulny klimat. Kuchnia wiejska swoją atmosferą nawiązuje do powolnego, spokojnego tępa życia poza miastem i ciepła rodzinnego ogniska. Jest to zupełne przeciwieństwo minimalistycznych wnętrz w stylu nowoczesnym. Jeżeli aranżacja Twojego domu jest utrzymana raczej w zimnym, nowoczesnym stylu, meble kuchenne rustykalne będą łamać ten schemat, kontrastując z wystrojem reszty domu. Jeśli jednak wnętrza Twojego domu są bardziej zbliżone stylem do eklektyzmu, rustykalna kuchnia świetnie wpasuje się w tę aranżację.
 
Podłoga rustykalna i ściany w wiejskiej kuchni – dowiedz się, od czego zacząć
Na początku warto zadbać o stałe elementy wystroju – w tym podłogę. W takim pomieszczeniu najlepiej sprawdzi się drewno. W zależności od wybarwienia może ono dodać surowości lub przytulności wnętrzu. Podłoga drewniana rustykalna w swojej prostocie nada niepowtarzalnego klimatu każdej kuchni. Jeśli obawiasz się o przestrzeń dookoła zlewu i wpływ wilgoci, wybierz panele podłogowe wodoodporne do kuchni.

Drewniana podłoga w kuchni może wydawać się niekonwencjonalnym pomysłem. W końcu to pomieszczenie jest głównie użytkowe – nie raz upadają w nim ostre przedmioty czy też pojawiają się plamy. Gdy inwestujesz w drewnianą podłogę, musisz więc pamiętać nie tylko o aspektach wizualnych. Bardzo ważne są także praktyczne zalety drewnianej podłogi i paneli. Panele w kuchni powinny być przede wszystkim wytrzymałe. Zwróć uwagę na to, by były odporne na działanie wody, ścieranie oraz zarysowania. Jeśli martwisz się, czy Twoja podłoga przetrwa próbę czasu, zdecydowanie postaw na jakość. Sprawdź dostępne panele podłogowe w DDD Dobre Dla Domu i znajdź najbardziej odpowiednie dla siebie.

Przeczytaj także: Panele do kuchni – czy to dobry pomysł?

Kolejnym etapem wystroju rustykalnej kuchni jest wybór pokrycia ścian. Jeśli chcesz nawiązać do prowincji, drewno będzie także dobrym wyborem. Panele ścienne będą dopełniać wnętrze z drewnianą podłogą. Jeśli jednak nie chcesz przytłaczać całej przestrzeni drewnianym wzorem, jest na to rozwiązanie. Możesz spróbować uatrakcyjnić ściany panelami ściennymi nie na całej powierzchni, a na jej fragmencie – na jednej ścianie lub części ściany. Panele w jasnym kolorze, nie będą wizualnie zmniejszać przestrzeni.
 
Kuchnia wiejska aranżacje, czyli zadbaj o detale
Rustykalna kuchnia to nie tylko meble, podłogi oraz ściany. Sielski klimat nadadzą jej niewielkie akcenty, takie jak czosnek wiszący nad kuchnią, bukiety ziół czy drewniane akcesoria kuchenne. Miedziane i cynowe garnki, lampy rustykalne, ręcznie dziergane koronki czy plecione kosze sprawią, że w swojej kuchni będziesz czuć się tak, jakby czas stanął w miejscu.

Bardzo często to właśnie kuchnia jest pomieszczeniem, w którym spędzamy najwięcej czasu. Warto więc wprowadzić do niej ciepły klimat, by poranna filiżanka kawy lub herbaty miała pozytywnie pobudzającą moc.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>