Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Drzwi wewnętrzne inaczej.

Drzwi wewnętrzne inaczej.

2016-04-18 14:37

Drzwi przesuwne i łamane to pomysłowe rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić cenne metry kwadratowe. Doskonale sprawdzają się w domach i mieszkaniach, których układ stwarza rozmaite ograniczenia.

 - Tradycyjnie rozwierane skrzydła drzwiowe to oczywisty wybór dla większości z nas – mówi Sławomir Morawiec, Z-ca Dyrektora Handlowego Invado - Są jednak wnętrza, które wymagają nieszablonowych rozwiązań, np. takie, w których na tego typu drzwi nie ma miejsca. Powodem może być zabudowana ściana lub zbyt mała przestrzeń. Z pomocą przychodzi Invado oferując drzwi łamane i przesuwne – dodaje.

Dzielone na pół
Drzwi łamane, nazywane też składanymi, na pozór niczym nie różnią się od tradycyjnych skrzydeł. Sekret tkwi w systemie ich otwierania – skrzydło łamie się na dwie symetryczne części przesuwane do ramy po prowadnicy. Za utrzymanie ich w równoległej do siebie pozycji odpowiadają zawiasy sprężynowe. Takie rozwiązanie sprawia, że otwarte drzwi zajmują zdecydowanie mniej miejsca, nie blokują przejścia i mogą być zamontowane w naprawdę wąskich przestrzeniach. - Jedynym minusem drzwi łamanych jest niższa izolacja akustyczna – mówi Marketing Manager Invado Adam Hucz. - Z tego względu polecamy je do jadalni, kuchni czy pokoju dziennego, ale niekoniecznie do sypialni czy pokoju dziecka – tłumaczy.

Dyskretnie przesunięte
Drzwi przesuwne występują w dwóch wariantach. Pierwszy, wymagający mniejszego nakładu prac remontowych, to system naścienny.  Otwierając skrzydło przesuwamy je wzdłuż ściany. To dobre rozwiązanie do wnętrz, w których nie chcemy otwartymi drzwiami blokować ciągu komunikacyjnego lub po prostu do tych, gdzie brakuje miejsca. Drugi system, czyli drzwi przesuwne chowane w ścianę, odznacza się dużą estetyką. Skrzydło chowa się w specjalnej kasecie konstrukcyjnej „100” lub „125” zamontowanej wewnątrz muru lub ścianki działowej. Jej zewnętrzna powierzchnia pozostaje wolna, dzięki czemu zyskujemy przestrzeń i możliwość wykorzystania ściany. Oba typy drzwi szczególnie często stosowane są w aranżacji garderoby, domowego biura czy schowka na akcesoria domowe. Drzwi w systemie naściennym świetnie oddzielą też np. dwa małe pokoje czy ułatwią wejście na strych.

Nieszablonowe rozwiązania takie, jak drzwi łamane czy chowane w ścianę często pozwalają jeszcze lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń i poprawić funkcjonalność pomieszczeń. Co ważne, mimo swojej „skomplikowanej” konstrukcji, nadal pozostają modne i eleganckie. Wybór kolorów i oklein jest równie duży, co w kolekcjach tradycyjnie rozwieranych skrzydeł. Pozostaje dopasować je do wnętrza.

>> DZRWI ŁAMANE
>> SYSTEMY PRZESUWNE

Autor: Invado

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych zawartych w formularzu w bazie firmy DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. i wykorzystanie ich zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997 o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 133, poz.883. Dane będą wykorzystywane w celu kontaktu z Klientem wyłącznie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o.

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.