Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Pomysły na letnią aranżację tarasu

Pomysły na letnią aranżację tarasu

2019-07-02 12:01

Jeśli jesteś właścicielem domu z ogrodem, podczas słonecznych dni z pewnością dużo czasu spędzasz na tarasie. Zaaranżowanie tej przestrzeni w Twoim ulubionym stylu pozwoli Ci jeszcze bardziej cieszyć się piękną pogodą i obcowaniem z naturą. Podpowiadamy, co jest obecnie na topie i o czym warto pamiętać, aby Twój ogrodowy azyl był nie tylko piękny, ale też funkcjonalny i trwały.
 

tarasZ tekstu dowiesz się:
• jak stworzyć aranżację tarasu przy domu w stylu Hampton,
• jak zaaranżować taras w stylu rustykalnym,
• czego potrzebujesz, aby zrealizować pomysł na taras przed domem, w którym dominuje roślinność.

Taras to miejsce, w którym spędzasz wolny czas, relaksujesz się i odpoczywasz w ciepłe dni. Powinien więc pozwalać Ci na błogie lenistwo i miłe chwile w gronie bliskich Ci osób. Dlatego tak ważne jest, aby jego wykończenie i wystrój odpowiadały Twoim upodobaniom. By tak było, skorzystaj z naszych rad!
 
Pomysł na taras przed domem w stylu Hampton
Jeśli lubisz elegancję z odrobiną wakacyjnego luzu, spokojne kolory i motywy marynistyczne, z pewnością spodoba Ci się aranżacja tarasu w stylu Hampton. Dominuje w nim inspiracja morzem i wszystkim, co z nim związane – spokojne barwy: złamane biele, szarości i błękity oraz naturalne kolory drewna, piasku i kamieni. Nie zapomnij o parasolu w biało-niebieskie pasy i poduszkach w tych samych barwach, które urozmaicą aranżację.
 
Aranżacja tarasu przed domem w stylu rustykalnym
Styl rustykalny sprawdza się w przypadku domów z drewna i kamienia, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać elementy wiejskiego klimatu także w aranżacji małego tarasu przy nowoczesnym budynku. Podłogę dobrze uzupełnią naturalne materiały, takie jak: drewniane meble i barierki, kamienne doniczki z żywymi kwiatami, kolorowe poduszki czy proste skrzynki, w których posiejesz zioła. Jeśli wystarczy Ci miejsca, zdecyduj się jeszcze na kilka dodatków z wikliny, na przykład fotel czy huśtawkę.
Aranżacje tarasu przy domu pełne zieleni
Najważniejszą funkcją tarasu jest oczywiście zapewnienie komfortowej i pięknej przestrzeni do wypoczynku. Dlatego jeśli nie przemawiają do Ciebie konkretne style, a przy tym masz zacięcie ogrodnicze, możesz postawić na prosty i sprawdzony sposób aranżacji tarasu przy domu skąpanej w zieleni. Jej podstawą będą przede wszystkim rośliny, czyli różne gatunki kwiatów i ziół.

Taras tego typu może też płynnie przechodzić w ogród, w którym posadzisz ulubione owoce i warzywa oraz jeszcze więcej kwiatów. Aby jednak wydzielić przestrzeń, gdzie wygodnie usiądziesz i na przykład zjesz obiad przy stole, zdecyduj się na meble z naturalnego surowca, ale co do ich wyboru masz dużą dowolność. Możesz postawić na drewniany stół i krzesła, lniane leżaki, fotel z wikliny, albo… wszystko naraz!

Nie posiadasz tarasu, ale masz balkon? Wbrew pozorom taka przestrzeń również stwarza duże możliwości aranżacyjne!

Zobacz nasz poradnik: Funkcjonalny i stylowy balkon – czas na wiosenną metamorfozę!

Jeśli szukasz podłogi, która pozwoli Ci na realizację pomysłów na aranżację tarasu, koniecznie sprawdź ofertę DDD Dobre Dla Domu. Urządź z nami Twoje wymarzone miejsce letniego wypoczynku!

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>