Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Gabinet freelancera. Jak urządzić kreatywną przestrzeń, która sprzyja koncentracji?

Gabinet freelancera. Jak urządzić kreatywną przestrzeń, która sprzyja koncentracji?

2019-06-28 15:00

Praca w domu wymaga samodyscypliny i umiejętności organizacji własnego czasu. Jeśli jednak czujesz, że codzienne chodzenie do biura to dla Ciebie strata czasu, a Twój zawód nie wymaga obecności w konkretnym miejscu, z pewnością warto spróbować! Sprawdź, jak urządzić domowe biuro, które pomoże Ci się skoncentrować i pracować wydajnie.
 

wnętrze

 

Z tekstu dowiesz się: • jak wydzielić przestrzeń na mały gabinet w domu,
• na co zwrócić uwagę, wybierając drzwi do gabinetu w domu,
• jak wybrać kolor ścian domowego biura,
• jak dobrać praktyczne dodatki do aranżacji nowoczesnego gabinetu w domu.

Mało kto jest w stanie efektywnie pracować w piżamie i pod kocem. Praca freelancera, na przykład grafika, copywritera czy dziennikarza, wymaga ciągłego skupienia i mnóstwa kreatywnych pomysłów. Dlatego urządzając swój gabinet w domu, pamiętaj, że w twórczym myśleniu pomaga aranżacja wnętrza – od wyboru podłogi i drzwi, poprzez kolor ścian, aż po dodatki.
 
Jak urządzić domowe biuro – zacznij od wydzielenia przestrzeni pracy
W idealnej sytuacji domowe biuro powinno mieścić się w osobnym pokoju. Jeśli jednak nie dysponujesz wystarczającą ilością miejsca, możesz także po prostu zdecydować się na zajęcie części salonu czy sypialni. Najważniejsze, aby odpowiednio urządzić wnętrze i wydzielić odrębną przestrzeń do pracy. Dobrym pomysłem może być na przykład poświęcenie na ten cel jednej całej ściany, przy której ustawisz biurko, półkę z książkami i inne potrzebne meble.

Pamiętaj, że jeśli urządzasz mały gabinet w domu, warto powiększyć go optycznie za pomocą odpowiedniego wykończenia podłogi. Wybierz panele podłogowe o jasnym odcieniu, które sprawią wrażenie, że przestrzeń jest większa niż w rzeczywistości.
 
Drzwi do gabinetu w domu – na co zwrócić uwagę?
Drzwi prowadzące do domowego biura są jednym z najważniejszych elementów aranżacji wnętrza – szczególnie, jeśli w czasie Twojej pracy w mieszkaniu przebywają inni domownicy. Gdy potrzebujesz całkowitej ciszy, bo z Twoją pracą są związane na przykład częste rozmowy telefoniczne czy przez Skype, zdecyduj się na drzwi z właściwościami dźwiękochłonnymi.

Jeśli chodzi o design, wszystko zależy od Ciebie. Możesz zdecydować się na klasyczne drzwi z naturalnego surowca lub laminowane. Jeśli chcesz nieco uatrakcyjnić wnętrze i wyróżnić skrzydła wejściowe na tle ściany, dopasuj ich barwę do innych przedmiotów w gabinecie – nie musi być to klasyczne drewno w odcieniu brązu. Wybierz ulubiony kolor przewodni, który będzie konsekwentnie powtarzał się na drzwiach, meblach i dodatkach – dzięki temu uzyskasz spójną, ale zarazem niebanalną aranżację.

Zobacz także: Eleganckie, nowoczesne czy awangardowe? Wybierz drzwi do gabinetu
 
Aranżacja biura domowego – ważna rola kolorów
Pamiętaj, że barwy, jakie Cię otaczają, mają ogromny wpływ na Twoją koncentrację. Są one istotne nie tylko w przypadku mebli i dodatków, ale też ścian, które będziesz mieć przed oczami każdego dnia. Przy wyborze koloru ścian najważniejsze są Twoje własne upodobania, ale w zależności od rodzaju Twojej pracy możesz dobrać kolory ścian o określonych właściwościach:

praca analityczna – wybierz spokojne i stonowane beże, błękity lub szarości,
praca artystyczna – zdecyduj się na wyraziste kolory, pobudzające do twórczego działania, na przykład połączenie żółtego z zielonym,
praca umysłowa związana z nauką i zapamiętywaniem – wybierz biel przełamaną intensywnym akcentem lub wspomagające koncentrację kolory pastelowe, takie jak żółty czy pomarańczowy.
Praktyczne dodatki do domowego biura
Oprócz standardowego wyposażenia, jakim jest biurko, krzesło i regał, w Twoim gabinecie w domu powinno znaleźć się jeszcze kilka elementów.

W domowym biurze oprócz naturalnego źródła światła nie obejdzie się też bez sztucznego oświetlenia. Centralna, sufitowa lampa powinna dobrze oświetlać całe pomieszczenie, a zwłaszcza strefę roboczą. Najlepiej postawić tutaj na rozproszone, ciepłe, żółte światło żarówki, które nie będzie męczyć Twojego wzroku. Dodatkowo zdecyduj się na lampkę biurkową – z pewnością przyda Ci się jesienią i zimą, kiedy szybko zapada zmrok.

Jeśli lubisz zapisywać swoje pomysły, ale nie jesteś fanem rozrzuconych po całym pokoju pojedynczych karteczek, zdecyduj się na tablicę korkową lub kredową, na której będziesz umieszczać ważne zapiski czy inspiracje. Ciekawą alternatywą jest też pomalowanie jednej ze ścian farbą tablicową. Takie rozwiązanie będzie nie tylko praktyczne, ale też nada przestrzeni nowoczesny charakter.

Jeśli Twoja praca wymaga przyjmowania klientów w biurze, na gabinet w domu przeznacz oddzielne pomieszczenie, usytuowane niedaleko drzwi wejściowych i łazienki. Dzięki temu oprócz standardowego wyposażenia znajdziesz w nim też się miejsce na dodatkowe fotele dla gości.

Kreatywna przestrzeń ułatwiająca koncentrację to pierwszy krok do efektywnej pracy. Jeśli jesteś lub planujesz zostać freelancerem, koniecznie zadbaj o urządzenie swojego małego gabinetu w domu – z pewnością szybko polubisz pracę w tej przestrzeni!

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>