Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> 5 sposobów na wyciszenie mieszkania w bloku

5 sposobów na wyciszenie mieszkania w bloku

2019-05-20 13:47

Ruchliwa ulica za oknem lub hałaśliwi sąsiedzi – to czynniki, które wielu osobom skutecznie utrudniają mieszkanie w bloku i cieszenie się z własnego lokum. Co zrobić, aby przywrócić spokój w swoim azylu? Sprawdź 5 praktycznych sposobów na wyciszenie mieszkania!
Z tekstu dowiesz się:
• czym różni się wygłuszenie, wytłumienie i wyciszenie mieszkania,
jak wyciszyć mieszkanie za pomocą mat dźwiękochłonnych,
• w jakim przypadku sprawdzi się podłoga korkowa,
• na czym polega wyciszenie mieszkania wełną mineralną,
• jakie drzwi wejściowe kupić, aby uzyskać efekt izolacji akustycznej,
jak wyciszyć mieszkanie w bloku za pomocą wystroju.
 
Niektóre metody wyciszania mieszkania są małoinwazyjne, inne wiążą się z koniecznością przeprowadzenia sporego remontu. Jeśli jednak jesteś jedną z tych osób, które cenią sobie ciszę i spokój, lub przeciwnie – nocami korzystasz z kina domowego lub godzinami grasz na skrzypcach – przeczytaj nasze porady!
 
Wygłuszenie, wytłumienie czy wyciszenie mieszkania?
Mogłoby się wydawać, że wszystkie powyższe określenia odnoszą się do tego samego, jednak nic bardziej mylnego. Wyciszenie to termin ogólny, obejmujący oba sposoby likwidowania hałasu, czyli:
wygłuszenie – blokowanie odgłosów przed wydostawaniem się poza pomieszczenia z wewnątrz na zewnątrz i odwrotnie, na przykład za pomocą maty dźwiękochłonnej, wełny mineralnej czy drzwi dźwiękoszczelnych,
wytłumienie – urządzenie pokoju tak, aby „wchłaniał” przeszkadzające nam dźwięki, czyli zastosowanie w aranżacji takich elementów, jak zasłony, poduszki i puszyste dywany.
 
Większość możliwych metod opiera się więc na wygłuszaniu dźwięków pochodzących z Twojego mieszkania i trafiających do niego.
 
1. Jak wyciszyć mieszkanie? Maty dźwiękochłonne
Maty wygłuszające używane są najczęściej do izolacji akustycznej podłóg. Umieszcza się je pod deskami lub panelami, więc najkorzystniej jest zaplanować to na etapie wyboru nowej podłogi. Ich specjalna konstrukcja gwarantuje uzyskanie bardzo dobrych efektów wyciszenia, co istotnie przekłada się na komfort osób przebywających w podatnym na hałasy pomieszczeniu.
Maty mogą być wykonane z materiałów naturalnych lub chemicznych. Do pierwszej grupy zaliczana jest mata wygłuszająca z tektury falistej, mata wyciszająca korkowa oraz płyty drewnopodobne. Druga grupa to płyty lub pianki poliuretanowe. W każdym przypadku liczy się grubość: im mata jest grubsza, tym izolacja akustyczna podłogi jest lepsza. Nie zaleca się jednak wyboru podkładów o grubości 7-8 mm, ponieważ może to spowodować uginanie się paneli podczas ich użytkowania.
 
2. Podłoga korkowa na międzypiętrowe wyciszenie mieszkania
Jeśli Twoim największym problemem są dźwięki dobiegające z niższych pięter bloku, postaw na wyciszenie za pomocą podłogi korkowej. To także dobre rozwiązanie, jeśli np. sąsiadów z dołu irytują Twoje głośne kroki. Podłoga korkowa działa podobnie do mat dźwiękochłonnych, jednak w tym przypadku nie potrzebujesz dodatkowego materiału do umieszczenia pod panelami. „Najcichsze” są podłogi drewniane i korkowe klejone do podłoża, na przykład panel korkowy Originals Harmony.
 
3. Wyciszanie mieszkania wełną mineralną
Jeśli przeszkadzają ci hałasy dobiegające przez ścianę z mieszkania sąsiada, dobrym pomysłem na zablokowanie dźwięków jest pokrycie tej ściany warstwą wełny mineralnej. Ta metoda wymaga wykonania dodatkowych lekkich ścianek, odsuniętych od ścian murowanych na odległość 1 cm. Przestrzeń pomiędzy nimi wypełnia się sprężystym materiałem, który bardzo dobrze tłumi fale dźwiękowe i drgania – czyli właśnie wełną mineralną. Takie ścianki pozwalają poprawić akustykę nawet o kilkanaście decybeli. Aby jednak nie słyszeć także dźwięków z wyższych pięter, konieczne jest wykonanie sufitu podwieszanego.
 
4. Jakie drzwi wejściowe do mieszkania kupić, aby było ciszej?
Wyciszanie drzwi wejściowych w bloku to niełatwa sprawa, dlatego dobrze jest w miarę możliwości po prostu wymienić je na te o właściwościach dźwiękoszczelnych. Wybierz na przykład stylowe drzwi środlokalowe Bastion T-13 z drewna iglastego, które łączą estetykę i trwałość z właściwościami dźwiękochłonnymi. Według niezależnych badań drzwi KR Center cechują się bardzo wysoką izolacyjnością akustyczną, nawet do 32 decybeli, dlatego zapewniają komfort przebywania w mieszkaniu nawet wtedy, gdy na korytarzu jest bardzo głośno.
 
5. Wyciszanie mieszkania za pomocą wystroju
Ostatni ze sposobów na ciszę w mieszkaniu w bloku dotyczy wytłumiania dźwięków wychodzących z Twojego mieszkania. Jeśli więc jesteś fanem głośnej muzyki lub spotkań w gronie znajomych, które czasami przeciągają się do późna, postaw na „wyciszające” elementy wystroju wnętrza. Co możesz wykorzystać? Przede wszystkim tkaniny. Powieś w oknach pluszowe zasłony, połóż na podłodze miękki dywan, a na kanapie poduszki. Zaletą tego sposobu jest niewysoka cena i możliwość natychmiastowego wprowadzenia zmian, jednak jego skuteczność jest znacznie mniejsza niż w przypadku metod opisanych wcześniej.
 
Pamiętaj, aby przed kupnem materiałów potrzebnych do remontu upewnić się, że wybrane drzwi mają właściwości tłumienia dźwięków, a panele podłogowe nadają się do umieszczenia pod nimi wybranego materiału izolującego dźwięk. Taką podłogę i drzwi bez trudu znajdziesz w ofercie DDD Dobre Dla Domu!

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>