Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Na co warto zwrócić uwagę, aby wybrać dobre klamki i nie przepłacić?

Na co warto zwrócić uwagę, aby wybrać dobre klamki i nie przepłacić?

2019-05-20 10:00

Idealna klamka: piękny i nowoczesny design, doskonała jakość, kolor powłoki świetnie pasujący do drzwi… ale dlaczego musi to tyle kosztować? Wybór tej idealnej klamki może rozczarowywać, szczególnie tych, którzy kierują się ograniczonym budżetem lub po prostu zdrowym rozsądkiem. Czy są na polskim rynku dobre produkty w sensownej cenie? Do tej pory to pytanie pozostawało bez odpowiedzi.
 
Polacy są coraz bardziej świadomymi i wrażliwymi odbiorcami designu. Chcą otaczać się dobrze zaprojektowanymi przedmiotami, tworzyć wspaniale urządzone przestrzenie, ale równocześnie oczekują, że otrzymają to w ludzkiej cenie. Rynek nie lubi luk i właśnie dlatego powstała marka Stile. Klamki Stile to przede wszystkim znakomita relacja jakości do ceny. Zostały stworzone z myślą o klientach, którzy poszukują bezkompromisowego wykonania i doskonałego wzornictwa, ale nie chcą dopłacać za znane nazwisko projektanta lub rozpoznawalne logo wygrawerowane na rękojeści. Na koniec dnia ważniejsze są przecież funkcjonalność oraz wygląd.
 

klamka

 

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, aby wybrać dobre klamki i nie przepłacić?

1. Zaufaj swojej intuicji co do estetyki. Celem projektanta produktów użytkowych nie powinno być zaimponowanie światu swoją kreatywnością, a stworzenie projektu, który spodoba się Tobie. Jeśli nie czujesz chemii w stosunku do klamki – nie zastanawiaj się - nie kupuj. Nawet pomimo tego, że sygnowana jest nazwiskiem światowej klasy designera. Jeśli poczujesz tą „chemię” – będziesz o tym wiedzieć i to ona jest dowodem na to, że projektant wykonał dobrą robotę.

klamka 

2. Pomyśl o przyszłości. Z wyborem chwilowo modnego modelu może być jak z postawieniem na nowy, bardzo charakterystyczny kolor lakieru samochodowego, który nieźle prezentuje się rok lub dwa, a następnie „brzydko się starzeje” wywołując refleksję pt. „dlaczego nie wybrałem/am czegoś bardziej uniwersalnego”. Drugim aspektem „przyszłościowego podejścia” jest zainwestowanie w modele lepszej klasy. Przy ich wytwarzaniu co do zasady nacisk położony jest na świetną jakość, a nie najniższy koszt produkcji. Lepiej pomyśleć o przyszłości i oszczędzić sobie konieczności napraw czy zakupu nowych w przypadku zepsucia się najtańszych klamek.

klamka 

3. Weź klamkę do ręki. Każdy klient ma możliwość dowiedzieć się sam sporo o jakości oraz ergonomii klamki i nie musi bazować wyłącznie na reklamowych tekstach w katalogach. Punkt pierwszy - ciężar. Choć wcale nie jest powiedziane, że najcięższy model jest jakościowo najlepszy, to waga klamki może być ważną przesłanką. Jeśli natomiast jest podejrzanie lekka, może to świadczyć o tym, że producent za punkt honoru postawił sobie oszczędność surowca a nie wytrzymałość i solidność swoich produktów. Punkt drugi – powłoka. Dobrą klamkę łatwo poznać po doskonale gładkiej i miłej w dotyku powłoce. Warto również zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju zarysowania, odbarwienia oraz skazy i porównać w ten sposób kilka modeli, które rozważasz. Punkt trzeci – ergonomia. To kluczowy etap naszych oględzin. Klamka powinna idealnie wypełniać Twoją dłoń i stanowić w zasadzie jej przedłużenie. Zwróć więc uwagę czy dany model ma jakiekolwiek uwierające i przeszkadzające elementy bądź płaszczyzny.

klamkaGdzie zatem można znaleźć dobre klamki w dobrej cenie? Polecamy rozejrzeć się za modelami marek takich jak Stile, których pierwsza kolekcja dostępna jest m.in. w salonach DDD.


Autor: Stile

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>