Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jaka podłoga drewniana sprawdzi się w pokoju dziecka?

Jaka podłoga drewniana sprawdzi się w pokoju dziecka?

2019-04-24 09:44

Urządzenie pokoju dla dziecka po raz pierwszy to nie lada wyzwanie. Ważne, żeby przestrzeń malucha była bezpieczna, funkcjonalna i po prostu ładna. Jedną z najistotniejszych decyzji, które musisz podjąć, jest wybór podłogi, na której Twoje dziecko spędzi z pewnością dużo czasu podczas zabawy. Sprawdź, jak urządzić pokój dziecka i na jaką podłogę drewnianą się zdecydować.

Z tekstu dowiesz się:
• dlaczego podłoga drewniana sprawdzi się w pokoju dziecka lepiej niż inne,
• jaki rodzaj drewna będzie najlepszy do pokoju dziecięcego,
• jak urządzić pokój dziecka, aby był piękny i funkcjonalny.

fot. Shutterstock

drzwi

 




















Możliwości wyboru podłogi jest wiele: panele, wykładzina, podłoga winylowa i wiele innych. Jednak jeżeli w pozostałych pomieszczeniach w Twoim domu masz już drewniane podłogi, nie ma powodu, aby pokój dziecka urządzać w zupełnie innym stylu. Ważne, aby wybrać odpowiedni rodzaj drewna, który sprosta codziennym wyzwaniom użytkowania przez Twoją pociechę.
 
Podłogi drewniane do pokoju dla dziecka – dlaczego warto
Najczęściej do pokoju dziecinnego polecana jest właśnie podłoga z naturalnego drewna. To materiał ekologiczny, bezpieczny i trwały, a także przyjazny dla alergików, ponieważ nie przyciąga kurzu. Dodatkowo jest swego rodzaju nawilżaczem powietrza – nie wchłania wody, tylko oddaje ją do otoczenia. To właśnie dzięki tym właściwościom drewniana podłoga sprawdzi się lepiej, niż na przykład wykładzina, która jest miła i ciepła, ale w jej włóknach skrywa się mnóstwo bakterii i roztoczy.

Pamiętaj, że dla bezpieczeństwa dziecka podłogi w jego pokoju nie należy pastować ani polerować. Dla utrzymania czystości wystarczy odkurzanie, a po „brudnej” zabawie, na przykład farbami – przecieranie wilgotnym mopem. Nawet najtwardsze drewno może ulec zarysowaniu podczas beztroskiej zabawy twardymi przedmiotami – wtedy można wykonać jej renowację, co nie byłoby możliwe na przykład w przypadku paneli podłogowych.
 
Jaka podłoga drewniana będzie najlepsza?
Podłoga w pokoju dziecka powinna przetrwać jak najwięcej zabaw i pięknych, dziecięcych lat. Dlatego warto postawić na odmiany drewna charakteryzujące się dużą twardością, na przykład: jesion, dąb.

W ofercie DDD Dobre Dla Domu znajduje się wiele wzorów z tych surowców, ale do pokoju dziecka najbardziej polecamy podłogę drewnianą Dąb Askania Piccolo. Posiada ona wszystkie cechy, jakie powinien mieć materiał wykończeniowy przeznaczony do przestrzeni dla najmłodszych. To deski precyzyjnie wyszlifowane, o unikalnym odcieniu, jednolitej barwie i dekoracyjnym układzie słojów, które pomogą Ci stworzyć w pokoju dla dziecka ciepły, domowy klimat.

Oprócz wyboru samego drewna warto też zwrócić szczególną uwagę na potrzebne materiały budowlane. Należy wybierać atestowane produkty – kleje i lakiery, które nie wydzielają szkodliwych oparów i nie mają nieprzyjemnego, zbyt długo utrzymującego się zapachu.
Jak urządzić pokój dziecka?
Wybór odpowiedniej podłogi drewnianej do pokoju dziecięcego to duży krok w stronę udanego urządzenia wnętrza. A co dalej? To zależy od wielu czynników, przede wszystkim od wieku i upodobań Twojej pociechy.

Jeżeli na przykład przygotowujesz przestrzeń dla kilkulatka, pamiętaj, że będzie on potrzebował dobrych warunków zarówno do zabawy, jak i do nauki, którą zacznie za jakiś czas. Dlatego najbardziej praktyczną zasadą, jaką możesz przyjąć, jest rezygnacja z mebli małych (z których dziecko za chwilę wyrośnie) lub na stałe ustawionych w danym miejscu (na przykład szafa dokładnie dopasowana do wnęki w ścianie).

Jak więc urządzić pokój dziecka? Zapewnij sobie przestrzeń na zmiany! Wybierz przedmioty bardziej uniwersalne, które za kilka lat możesz przestawić lub przemalować.

Uwaga! Pamiętaj, że jeżeli wybierasz ciężkie, „ruchome” meble, musisz mieć na uwadze kwestie bezpieczeństwa – przykręć sprzęty do ściany.

Planujesz aranżację pokoju dla dziecka? Może zdecydujesz się na aranżację wykorzystującą panele ścienne? Sprawdź asortyment w wybranym sklepie DDD Dobre Dla Domu i wraz ze swoim dzieckiem ciesz się efektowną i funkcjonalną przestrzenią.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>