Sypialnia w stylu scandi boho

Sypialnia w stylu scandi boho – odkryj przytulne połączenie motywów skandynawskich i orientalnych.

Styl skandynawski znają chyba wszyscy – monochromatyczne, przestronne i nieco surowe wnętrza, jasna podłoga i naturalne tkaniny. Uwolniona z nadmiaru mebli i akcesoriów minimalistyczna przestrzeń kojarzy się ze spokojem i prostotą, zwłaszcza we wnętrzu z białymi panelami podłogowymi. A co, jeśli tę wizualną lekkość nieco przełamiemy kilkoma kolorowymi, egzotycznymi detalami typowymi dla boho i całość połączymy w jednej aranżacji? Zobacz, jak urządzić sypialnię w stylu scandi boho!

Z artykułu dowiesz się:

  • czym wyróżnia się trend scandi boho,
  • jaka podłoga drewniana najlepiej sprawdzi się we wnętrzu w tym stylu,
  • jak urządzić sypialnię w stylu scandi boho

Scandi boho to nowy trend na 2019 rok, który łączy z pozoru dwa przeciwne style: skandynawski i boho. Styl skandynawski jest ceniony przede wszystkim ze względu na swoją jasną i stonowaną kolorystykę, która pomaga się zrelaksować i wypocząć. Biała podłoga drewniana i jasne ściany w tej aranżacji pomagają osiągnąć efekt spokojnej przestrzeni. Z tego właśnie powodu tak często styl skandynawski stosuje się w sypialni.

Boho to z kolei inspiracje czerpane z różnych kultur: afrykańskiej, hinduskiej czy indiańskiej. Połączenie stylu skandynawskiego i boho wydaje się skrajne: z jednej strony oszczędność formy, z drugiej strony – kolorystyczna obfitość i dekoracyjne szaleństwo. Mimo tego boho świetnie może dopełnić skandynawską przestrzeń ciekawą grą wzorów i kolorów. Warunkiem sukcesu takiej aranżacji jest utrzymanie naturalnej bazy – jasnej podłogi i ścian. Jak to zrobić?

Aranżacja sypialni scandi boho – biała podłoga drewniana i białe ściany

Skandynawska baza to podstawa takiej aranżacji. Na pierwszy plan wysuwa się biel, jasna podłoga i ściany, miękkie tkaniny oraz drewniane detale. Kolory z naturalnej, etnicznej palety boho i geometryczne wzory, choć nieco zgasną w chłodnej przestrzeni, wniosą świeżość i stworzą intrygującą całość.

Biel, która dominuje w stylu skandynawskim, odbija światło i sprawia, że wnętrze staje się jasne i przestronne. Zapewnia doskonałą bazę do prezentacji wszystkich dodatków boho, dlatego warto zdecydować się na białe ściany. Ciekawą propozycją będą panele ścienne Jesion Arctic z kolekcji Standard o śmietankowej barwie i spokojnym deseniu. Pięknie zaprezentuje się także jasna podłoga drewniana bądź białe panele podłogowe, np. z kolekcji Impressive. Jeśli masz ochotę, pozwól sobie także na dywan lub chodnik z geometrycznym motywem, który uzupełni aranżację.

Jeśli obawiasz się zbyt mocnych barw, możesz wybrać monochromatyczną wersję stylu boho i dwukolorowe detale z etnicznymi wzorami. To bezpieczniejsza opcja, która pozwoli Ci stworzyć spójne i ciepłe wnętrze sprzyjające wyciszeniu.

Sypialnia w stylu scandi boho

Aranżacja sypialni scandi boho – wyposażenie

W połączeniu z bielą zawsze dobrze będzie się prezentować naturalne drewno. Zwłaszcza w sypialni, w której kluczowym elementem jest łóżko – najlepiej sprawdzi się prosta i solidna konstrukcja z drewnianą ramą. Dopełnieniem będą nocne stoliki o delikatnej konstrukcji wykonane z jasnego drewna.

Biel oraz szarość będą odpowiednie dla dekoracyjnej gry, którą zapewnią wnętrzu scandi boho wzorzyste tkaniny: pościel, poduszki, pled lub kapa i zasłony. Tkaniny w formie etnicznych dywanów będą również doskonałą dekoracją ścian tam, gdzie zrezygnujesz z obrazów czy grafik. Całość domkną solidne białe drzwi, które podkreślą charakter wnętrza.

Naturalne materiały charakterystyczne dla stylu skandynawskiego tj. len, bawełna, wełna i zwierzęce skóry, sprawiają, że aranżacja jest przytulna. Ten efekt dodatkowo potęguje obecność orientalnego rękodzieła i żywych roślin: od wiszących kwiatów po kaktusy i sukulenty. Organiczną przestrzeń uzupełnisz rustykalnymi, glinianymi lub metalowymi donicami, ale także wikliną.

Podczas aranżacji sypialni w stylu scandi boho pamiętaj o zachowaniu umiaru. Dzięki ograniczeniu liczby mebli do niezbędnego minimum zyskasz więcej przestrzeni i łatwiej utrzymasz pomieszczenie w czystości. Takie wnętrze da Ci poczucie wygody i jednocześnie poprawi samopoczucie.