Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Sypialnia w stylu scandi boho

Sypialnia w stylu scandi boho

2019-03-08 11:39

Sypialnia w stylu scandi boho – odkryj przytulne połączenie motywów skandynawskich i orientalnych.
Styl skandynawski znają chyba wszyscy – monochromatyczne, przestronne i nieco surowe wnętrza, jasna podłoga i naturalne tkaniny. Uwolniona z nadmiaru mebli i akcesoriów minimalistyczna przestrzeń kojarzy się ze spokojem i prostotą, zwłaszcza we wnętrzu z białymi panelami podłogowymi. A co, jeśli tę wizualną lekkość nieco przełamiemy kilkoma kolorowymi, egzotycznymi detalami typowymi dla boho i całość połączymy w jednej aranżacji? Zobacz, jak urządzić sypialnię w stylu scand boho!
 
Z artykułu dowiesz się:
  • czym wyróżnia się trend scandi boho,
  • jaka podłoga drewniana najlepiej sprawdzi się we wnętrzu w tym stylu,
  • jak urządzić sypialnię w stylu scandi boho

fot. Shutterstock

styl boho

Scandi boho to nowy trend na 2019 rok, który łączy z pozoru dwa przeciwne style: skandynawski i boho. Styl skandynawski jest ceniony przede wszystkim ze względu na swoją jasną i stonowaną kolorystykę, która pomaga się zrelaksować i wypocząć. Biała podłoga drewniana i jasne ściany w tej aranżacji pomagają osiągnąć efekt spokojnej przestrzeni. Z tego właśnie powodu tak często styl skandynawski stosuje się w sypialni.

Boho to z kolei inspiracje czerpane z różnych kultur: afrykańskiej, hinduskiej czy indiańskiej. Połączenie stylu skandynawskiego i boho wydaje się skrajne: z jednej strony oszczędność formy, z drugiej strony – kolorystyczna obfitość i dekoracyjne szaleństwo. Mimo tego boho świetnie może dopełnić skandynawską przestrzeń ciekawą grą wzorów i kolorów. Warunkiem sukcesu takiej aranżacji jest utrzymanie naturalnej bazy – jasnej podłogi i ścian. Jak to zrobić?
 
Aranżacja sypialni scandi boho – biała podłoga drewniana i białe ściany
Skandynawska baza to podstawa takiej aranżacji. Na pierwszy plan wysuwa się biel, jasna podłoga i ściany, miękkie tkaniny oraz drewniane detale. Kolory z naturalnej, etnicznej palety boho i geometryczne wzory, choć nieco zgasną w chłodnej przestrzeni, wniosą świeżość i stworzą intrygującą całość.

Biel, która dominuje w stylu skandynawskim, odbija światło i sprawia, że wnętrze staje się jasne i przestronne. Zapewnia doskonałą bazę do prezentacji wszystkich dodatków boho, dlatego warto zdecydować się na białe ściany. Ciekawą propozycją będą panele ścienne Jesion Arctic z kolekcji Standard o śmietankowej barwie i spokojnym deseniu. Pięknie zaprezentuje się także jasna podłoga drewniana bądź białe panele podłogowe, np. z kolekcji Impressive. Jeśli masz ochotę, pozwól sobie także na dywan lub chodnik z geometrycznym motywem, który uzupełni aranżację.

Jeśli obawiasz się zbyt mocnych barw, możesz wybrać monochromatyczną wersję stylu boho i dwukolorowe detale z etnicznymi wzorami. To bezpieczniejsza opcja, która pozwoli Ci stworzyć spójne i ciepłe wnętrze sprzyjające wyciszeniu.
Aranżacja sypialni scandi boho – wyposażenie
W połączeniu z bielą zawsze dobrze będzie się prezentować naturalne drewno. Zwłaszcza w sypialni, w której kluczowym elementem jest łóżko – najlepiej sprawdzi się prosta i solidna konstrukcja z drewnianą ramą. Dopełnieniem będą nocne stoliki o delikatnej konstrukcji wykonane z jasnego drewna.

Biel oraz szarość będą odpowiednie dla dekoracyjnej gry, którą zapewnią wnętrzu scandi boho wzorzyste tkaniny: pościel, poduszki, pled lub kapa i zasłony. Tkaniny w formie etnicznych dywanów będą również doskonałą dekoracją ścian tam, gdzie zrezygnujesz z obrazów czy grafik. Całość domkną solidne białe drzwi, które podkreślą charakter wnętrza.

Naturalne materiały charakterystyczne dla stylu skandynawskiego tj. len, bawełna, wełna i zwierzęce skóry, sprawiają, że aranżacja jest przytulna. Ten efekt dodatkowo potęguje obecność orientalnego rękodzieła i żywych roślin: od wiszących kwiatów po kaktusy i sukulenty. Organiczną przestrzeń uzupełnisz rustykalnymi, glinianymi lub metalowymi donicami, ale także wikliną.

Podczas aranżacji sypialni w stylu scandi boho pamiętaj o zachowaniu umiaru. Dzięki ograniczeniu liczby mebli do niezbędnego minimum zyskasz więcej przestrzeni i łatwiej utrzymasz pomieszczenie w czystości. Takie wnętrze da Ci poczucie wygody i jednocześnie poprawi samopoczucie.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>