Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Podłogi drewniane - sposoby wykończenia

Podłogi drewniane - sposoby wykończenia

2019-02-12 12:52

Wygląd podłogi drewnianej to nie tylko barwa gatunku drewna, jego niepowtarzalne usłojenie czy oryginalne sęki ale w dużej mierze sposób wykończenia. Ten ostatni czynnik będzie miał również wpływ na sposób pielęgnacji i konserwacji, a co za tym idzie – późniejsze koszty. Warto również zwrócić uwagę w jakim pomieszczeniu będzie instalowana podłoga i jakim obciążeniom użytkowym będzie poddawana. Instalacja podłogi odpowiednio zabezpieczonej do sprecyzowanego natężenia ruchu z pewnością wydłuży jej żywotność.
 
Poniżej przedstawiamy Państwu podstawowe typy wykończeń podłóg drewnianych litych i warstwowych (w tym podłóg trójwarstwowych):
 
 • podłogi lakierowane – najpopularniejszy obecnie sposób wykończenia podłóg drewnianych. Powłoka taka praktycznie od razu jest trwała i w pełni zabezpiecza drewno przed czynnikami zewnętrznymi. Podłogi lakierowa odznaczają się łatwą pielęgnacją i praktycznie nie wymagają specjalnej konserwacji. W ofertach producentów najczęściej spotyka się podłogi wykończone lakierem półmatowym (uwypukla charakter drewna, podkreśla usłojenie) i połyskowym (dodaje pomieszczeniu szyku i elegancji, może lekko przyciemniać barwę drewna)

  fot. Podłoga drewniana - wykończenie lakierem
  podłoga drewniana lakier
   
 • podłogi olejowane – podłogi nasączane są olejem na bazie olejków naturalnych. Podłoga olejowana sprawia wrażenie zrobionej z surowego drewna, mimo że jest rewelacyjnie zabezpieczona. Olej bardzo mocno uwypukla naturalny charakter konkretnego gatunku drewna. Podłogi wykończone olejem naturalnym dzięki naturalnym właściwościom drewna pozwalającym na minimalizację rys, znakomicie nadają się do pomieszczeń o zwiększonym natężeniu ruchu. Drewno wykończone olejem jest również bardzo odporne na zmiany wilgotności i wnikanie wody. Dzięki tej zalecie i specjalnym zabiegom podczas instalacji, podłogi wykończone olejem naturalnym można kłaść w łazienkach.

  fot. Podłoga drewniana - wykończenie olejem naturalnym
  podłoga drewniana olej

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>