Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jak zamienić niewielkie poddasze użytkowe w przytulny kącik?

Jak zamienić niewielkie poddasze użytkowe w przytulny kącik?

2019-02-04 12:15

Aranżacja poddasza to doskonały sposób na zyskanie dodatkowej przestrzeni użytkowej w domu. Nie zawsze jednak dostępna powierzchnia pozwala na stworzenie pełnowymiarowej sypialni lub salonu. Dotyczy to w szczególności starych domów, w których poddasze nie było projektowane z myślą o zaadaptowaniu go do roli innej niż przechowalnia. Czy to oznacza, że gdy dysponujesz bardzo małym strychem, możesz zapomnieć o posiadaniu kolejnego pokoju? Nic bardziej mylnego!
 
Już tak prosty zabieg, jak wymiana podłogi w starym domu, może odmienić charakter pomieszczenia. Dzięki temu nieużywany do tej pory pokój na poddaszu zamieni się w przytulny kąt, do którego z chęcią będziesz zaglądać w wolnym czasie. Zobacz, co zrobić, aby cieszyć się nową, komfortową przestrzenią w swoim domu!

Czytaj także: Podłogi drewniane – czym się kierować podczas wyboru podłogi?
 
Nowe, przytulne poddasze – zacznij od podłogi
Remont poddasza użytkowego należy zacząć od przystosowania pomieszczenia do nowej roli, jaką będzie ono odgrywać w domu. W tym wypadku najpierw należy zająć się podłogą. W starych budynkach deski podłogowe były zazwyczaj po prostu przybijane do belek stropowych, jedna obok drugiej. Każda z takich desek pracuje indywidualnie (gnie się pod wpływem ciężaru chodzących po niej osób lub stojących mebli).

Należy więc dokonać dokładnych oględzin istniejącej posadzki. Wymiana podłogi drewnianej w starym domu nie musi oznaczać zrywania desek – wystarczy, że przykryjesz je odpowiednio wypoziomowaną, nową warstwą bazową, np. z płyt MDF. Zmniejszy to co prawda wysokość pomieszczenia poprzez podniesienie podłogi, ale są to wielkości rzędu 3–4 centymetrów (już po położeniu nowych, docelowych desek lub paneli).
 
Podłoga drewniana na poddaszu
Jaka podłoga drewniana będzie idealna na poddasze? Z pewnością dobrym wyborem są jasne gatunki drewna, takie jak np. Jesion Glow Molti. Stare poddasza to zazwyczaj zacienione pomieszczenia, dlatego posadzka powinna być jasna – będzie w ten sposób rozświetlać wnętrze, odbijając promienie słoneczne.

Dobrym wyborem będą też panele korkowe, np. Originals Accent – dzięki ich właściwościom antystatycznym da się je łatwo utrzymać w czystości, a mogą one ocieplić i wytłumić całe pomieszczenie. Będzie to szczególnie ważne, jeżeli na strychu chcesz np. urządzić małą salę zabaw dla dzieci.
Aranżacja poddasza – proste triki, dzięki którym strych stanie się przytulny
Przede wszystkim pamiętaj, że pomieszczenia tuż pod więźbą dachową urządza się inaczej niż standardowe pokoje. Używanie uniwersalnych mebli w tej części domu to częsty błąd, który może wpłynąć na funkcjonalność wnętrza. Tym, co może Cię ograniczać, jest przestrzeń. Niskie ścianki kolankowe i sufit zawieszony często nawet o połowę niżej niż w pozostałych pomieszczeniach nie są jednak przeszkodami nie do obejścia. Podczas wyboru mebli postaw przede wszystkim na funkcjonalność – zamiast szaf i nieustawnych, wysokich półek skorzystaj ze skrzyń. Pozwolą one przechowywać gry, zabawki i książki, a jednocześnie mogą pełnić funkcję ozdoby lub stolika.

Czytaj także: Jakie panele podłogowe wybrać do pokoju dziecięcego?

Zamiast kanapy zastosuj bardziej ustawne meble, takie jak niskie fotele i pufy – możesz ułożyć je wokół stolika kawowego i w ten sposób stworzyć przytulne miejsce, będące domową strefą relaksu. Dobrym pomysłem będzie też umieszczenie tam niewielkiego dywanu, który dodatkowo urozmaici wystrój i ociepli pomieszczenie.

Jak widać to, że poddasze jest niewielkie, nie oznacza wcale, że nie może być funkcjonalne i przytulne – wystarczy odrobina chęci i kreatywności. Materiały niezbędne do remontu znajdziesz w ofercie DDD Dobre Dla Domu.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>