Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Pielęgnacja i konserwacja systemów tarasowych.

Pielęgnacja i konserwacja systemów tarasowych.

2016-01-27 11:58

bona Pielęgnacja i konserwacja systemów tarasowych
 
Dla zachowania naturalnego i pięknego wyglądu drewnianych systemów tarasowych wymagana jest ich systematyczna oraz okresowa konserwacja.
 
Mróz i śnieg, wysoka temperatura oraz deszcz negatywnie działają na drewno. Powierzchnie na zewnątrz budynków muszą być zatem szczególnie chronione przed uszkodzeniem. Jeśli tarasy nie będą poddane odpowiedniej ochronie, drewno ulegnie zszarzeniu i utraci swój naturalny kolor. Co więcej, pojawią się sinizny, pleśnie, mchy i porosty, zatem będziemy mieć do czynienia z szybszą degradacją biologiczną materiału.
 
Dla zachowania trwałości deski tarasowej i jej estetycznego wyglądu najlepszym sposobem jest olejowanie. Olejowanie, czyli proces konserwacji drewna, powinno wykonać się minimum raz w roku. Natomiast jeśli jest taka możliwość, to zdecydowanie lepszą ochronę drewnianym systemom tarasowym zapewnimy konserwując je dwa razy do roku, w okresie wiosennym oraz przed zimą. Czyli przed i po sezonie intensywnego użytkowania tarasów.
 
Konserwacji w okresie wiosennym dokonujemy, gdyż zimą taras narażony jest na tzw. wypłukiwania oleju poprzez procesy wielokrotnego topnienia i zamarzania wody. Co więcej, odśnieżając powierzchnie tarasowe narażamy je na dodatkowe uszkodzenia mechaniczne.
 
Konserwacja po sezonie letnim rekomendowana jest między innymi w celu naprawy uszkodzonych powierzchni oraz usunięcia śladów po grillowaniu.
 
Na tarasy drewniane narażone na trudne warunki atmosferyczne świetnie nadają się szwedzkie oleje Bona do zewnętrznych powierzchni drewnianych oraz mebli o nazwie Bona Decking & Furniture Oil, które zapewniają ich długotrwałą ochronę. Oleje Bona wzmacniają usłojenie drewna, zmniejszają ryzyko pękania         i wypaczania się drewna, jednocześnie chroniąc je przed wilgocią. Co więcej, zawierają one filtry UV zabezpieczające przed zmianą koloru drewnianych desek tarasowych. Warto dodać, że 2,5 litra oleju wystarczy na pokrycie aż 50 m2.
 
Przed nałożeniem oleju niezbędne będzie gruntowne umycie deski tarasowej, w tym celu rekomendujemy środek czyszczący Bona do powierzchni drewnianych na zewnątrz budynków Bona Decking Reviver. Ten środek znalazł również zastosowanie przy czyszczeniu desek kompozytowych. Natomiast samego procesu konserwacji desek kompozytowych dokonujemy wyłącznie według wskazówek producenta.

Autor: Bona

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy twój czas!
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie!

Wybierz sklep i termin >>