Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Listwy przypodłogowe - funkcjonalność i estetyka

Listwy przypodłogowe - funkcjonalność i estetyka

2019-01-22 11:49

Listwy przypodłogowe to nieodzowny i ważny element wykończenia każdego wnętrza.
To nie tylko estetyka, lecz przede wszystkim funkcjonalność.
Jaką zatem rolę spełniają listwy przypodłogowe i dlaczego warto zaplanować ich zakup i montaż?

​fot. Invado

drzwi

 

Maskowanie szczeliny dylatacyjnej
Na styku ściany i podłogi zawsze pozostaje mała szczelina, która psuje estetykę wnętrza. Dodatkowo jest ona miejscem, w którym może zbierać się kurz i brud. Doskonałym rozwiązaniem, aby przykryć to miejsce, są właśnie listwy przypodłogowe. Kładzione na styku ściany z podłogą zamaskują istniejącą szczelinę, tworząc estetyczne i funkcjonalne wykończenie. Szczelina ta zazwyczaj ma od kilku do kilkunastu milimetrów i trzeba o tym pamiętać podczas wyboru listwy, tak aby po zamontowaniu dokładnie zakryła całość.
 
Niewidoczne rozprowadzenie kabli
Nasze mieszkania pełne są kabli niezbędnych do podłączenia różnego rodzaju urządzeń, bez których nie wyobrażamy sobie życia. Często leżą one wzdłuż ścian, rozciągnięte na całej długości pomieszczeń. Nie jest to ładny widok, zatem warto pomyśleć o listwach, dzięki którym elegancko rozprowadzimy i ukryjemy przed naszym okiem nieestetyczne kable. - Dostępne w naszej ofercie listwy przypodłogowe z systemem wielokrotnego montowania, umożliwiają schowanie kabli nie tylko przed ich montażem, lecz również wtedy, gdy nowy sprzęt i konieczne podłączenia pojawią się w naszym domu po jakimś czasie – mówi Adam Hucz z Invado. Po prostu ściągamy listwę, układamy kable i ponownie ją zakładamy – dodaje.
 
fot. Invado

drzwi

 

Ochrona przed uszkodzeniami ścian i brudem
Listwy przypodłogowe uchronią również nasze ściany przed uszkodzeniami, do których mogłoby dojść podczas sprzątania. Uszkodzenia mechaniczne podczas odkurzania czy nieestetyczne plamienie podczas mycia podłogi mopem - listwy są dużo bardziej odporne niż ściana i zachodzą na nią kilka centymetrów, zatem stanowią doskonałe zabezpieczenie przed przykrymi i trudnymi do usunięcia niespodziankami.
 
Estetyka wnętrza
Dla niektórych to ona właśnie stoi na pierwszym miejscu. W wielu miejscach mieszkania styk ściany z podłogą jest doskonale widoczny - nie wszystko bowiem da się ukryć za meblami. Bez listwy przypodłogowej wnętrze wygląda na niedokończone i brakuje mu elegancji. Jeśli zależy nam na jego estetyce koniecznie zamontujmy listwy przypodłogowe. Potraktujmy je jako dopełnienie aranżacji. - Kolekcja listew Prestige, dzięki różnym kształtom oraz wielu dostępnym kolorom umożliwia dobranie ich według upodobań klienta – mówi Adam Hucz z INVADO. Możliwości jest naprawdę wiele, a jeśli w dostępnej kolorystyce nie ma tego wymarzonego wystarczy wybrać listwy Prestige wykończone białą okleiną przystosowaną do malowania i gotowe – dodaje.

fot. Invado

drzwiAutor: Invado

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>