Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jak dopasować kolor drewnianej podłogi do aranżacji wnętrza?

Jak dopasować kolor drewnianej podłogi do aranżacji wnętrza?

2019-01-10 13:46

Aranżacja wnętrz jest procesem równie przyjemnym, co trudnym. Doprowadzenie do sytuacji, w której wszystkie elementy wyposażenia idealnie łączą się w jedną, stylową całość to niemałe wyzwanie. Chociaż proces urządzania kojarzy się większości osób z zakupem mebli, to prawdziwy miłośnik architektury wnętrz wie, że tak naprawdę rozpoczyna się on znacznie wcześniej. Dlatego jednym z pierwszych pytań, które musisz sobie zadać, brzmi: jak dobrać kolor ścian do podłogi?
 
Rozwój technologii sprawił, że obecnie na rynku istnieją tysiące materiałów, z których produkuje się farby, tapety i panele ścienne, co daje praktycznie nieskończone możliwości aranżacyjne. Jednocześnie, można zaobserwować wielki powrót naturalnych wykończeń, przez co nikogo nie dziwi podłoga drewniana w nowoczesnym apartamencie. Dowiedz się, jak łączyć różne kolory drewna z konkretnymi barwami na ścianach.
 
Podłoga drewniana w jasnych pomieszczeniach
Jeżeli zależy Ci na tym, aby wnętrze sprawiało wrażenie przestronnego, doskonałym wyjściem będą podłogi drewniane wykonane z jasnych gatunków drzew. Bambus, świerk, jodła czy brzoza to tylko niektóre z propozycji. W szczególności dobrze sprawdzą się w aranżacjach w stylu skandynawskim, gdyż nadadzą pomieszczeniu lekkości. Aby dodatkowo rozświetlić salon lub sypialnię z jasną podłogą drewnianą, możesz zdecydować się na zastosowanie paneli o połyskliwym wykończeniu. Dzięki temu podłoga będzie odbijać promienie słoneczne i będzie się dobrze komponować z jasnymi, kolorowymi dodatkami.

Czytaj także: Nowoczesna podłoga w sypialni – jak zaaranżować pomieszczenie z wykorzystaniem paneli korkowych?
 
Deski podłogowe w ciemniejszych barwach
Jeżeli decydujesz się na wnętrza w stylu rustykalnym, koniecznie wybierz podłogi z dębu, ciemniejszego jesionu lub buku. Będą doskonale pasowały do ścian w kolorach oliwkowych lub różnych odcieniach niebieskiego. Oczywiście nie jest to jedyna sytuacja, w której sprawdzą się naturalne barwy ciemniejszego drewna. Nadadzą się one również do współczesnych stylizacji w eleganckich apartamentach, gdzie będą stanowić umiarkowany kontrast dla bielonych ścian lub łączyć się harmonijnie ze stonowanym beżem.

Czytaj także: Jaką podłogę wybrać do przedpokoju?

Pamiętaj o tym, że większość współczesnych wnętrz nie znosi dużych dywanów – tyczy się to każdego rodzaju drewnianej podłogi. Zamiast zakrywać panele, eksponuj je, a w przypadku, gdy chcesz wzbogacić wyposażenie wnętrza o dywan, zdecyduj się raczej na niewielki chodnik pod stolikiem kawowym.
Ciemna podłoga z drewna – wybór nie tylko dla tradycjonalistów
Egzotyczne gatunki drewna, takie jak mahoń czy wenge od zawsze kusiły swoim eleganckim i wyrazistym wyglądem. Kiedy decydujesz się na ciemną podłogę wykonaną z drewna, musisz pamiętać o tym, że jej kolor mocno zdominuje pomieszczenie i będzie w dużej mierze odpowiadał za jego charakter.

Z pewnością nie będzie on pasował do jasnych mebli (będą stanowić zbyt duży kontrast), ale za to idealnie nada się np. do gabinetu lub salonu pełnego masywnych, tradycyjnych mebli wykonanych ze skóry. Ściany w pomieszczeniu z taką podłogą można wykończyć na dwa sposoby: używając mocnego, białego kontrastu lub żywych, intensywnych kolorów, które współgrać mają z akcentami widocznymi na podłodze – dlatego też warto rozważyć użycie np. czerwieni.

Jak widać, podłoga drewniana oferuje równie wiele możliwości, co wyzwań podczas aranżacji. Dobranie jej w sposób współgrający z kolorem ścian i drzwi to dopiero początek, ale jednocześnie najtrudniejszy krok. Jeżeli postawisz go w sposób pewny i przemyślany, będzie stanowić doskonały fundament dla projektu Twojego wymarzonego wnętrza.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>