Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Poddasze całe w drewnie - wykorzystanie paneli ściennych i podłóg drewnianych

Poddasze całe w drewnie - wykorzystanie paneli ściennych i podłóg drewnianych

2019-01-09 12:30

Zaadaptowanie poddasza to jeden z najpopularniejszych sposobów na dodatkową powierzchnię użytkową w domu jednorodzinnym. Niezależnie od tego, czy projekt przewiduje tam kuchnię, łazienkę, sypialnię, czy salon – możesz być pewien, że pomieszczenia znajdujące się pod skośnym dachem będą klimatyczne i przytulne. Jak zaplanować wykończenie poddasza, by stało się wyjątkową przestrzenią w Twoim domu?
 
Istnieje nieprawdopodobnie wiele sposobów na aranżację przestrzeni pod skosami. To podłogi i panele ścienne sprawią jednak, że stworzenie oryginalnego, wymarzonego poddasza w drewnie jest możliwe. Zobacz, jak niewiele potrzeba, aby wykończenie poddasza było oryginalne i praktyczne.

Poddasze w drewnie – zacznij od góry
Pierwszym działaniem, które najczęściej podejmuje się, aby stworzyć oryginalną aranżację poddasza w drewnie, jest odsłonięcie konstrukcji więźby dachowej. Warto wykorzystać belki podtrzymujące dach – można ich użyć do montażu oświetlenia bądź elementów dekoracyjnych.

Kolejnym bardzo istotnym elementem jest podłoga drewniana. W ofercie DDD Dobre Dla Domu znajdziesz zarówno jasne podłogi z drewna, takiego jak jesion, bambus czy biały dąb, jak i ciemne gatunki, np. orzech lub merbau, których barwa doda wnętrzu klasycznej elegancji i powagi.

Czytaj także: Jaką podłogę wybrać do przedpokoju?

Jak wykończyć poddasze w drewnie?
Odsłonięta więźba i krokwie oraz dobrana do nich kolorystycznie podłoga – jeżeli to wciąż za mało, aby zrealizować Twoją wizję wnętrza pełnego drewna, istnieje jeszcze kilka propozycji. W końcu masz do dyspozycji całkiem dużą powierzchnię, którą oferują Ci ściany, a którą możesz wypełnić panelami ściennymi.

W zależności od tego, do jakiego celu chcesz je wykorzystać, panele ścienne możesz montować na części lub całości ściany. W pierwszym przypadku będą one subtelną ozdobą pomieszczenia (można nimi pokryć np. jedynie skosy). Osoby pragnące całkowitej i wyrazistej metamorfozy poddasza mogą zdecydować się na wykorzystanie paneli do pokrycia całej powierzchni ścian.

Montaż paneli ściennych na poddaszu
Panele ścienne montuje się podobnie jak tradycyjną boazerię. Wymaga to przymocowania tzw. łat, czyli przykręcenia drewnianych elementów nośnych do powierzchni ściany, na których zostaną umieszczone uchwyty montażowe i listwy maskujące (przypodłogowe i sufitowe).

Jeżeli montaż zostanie przeprowadzony prawidłowo, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać już istniejącą konstrukcję bazową i w przyszłości zamontować na niej nowe panele. Takie rozwiązanie umożliwia kompletną zmianę stylizacji pomieszczenia w krótkim czasie.

Czytaj także: Jak dopasować kolor drewnianej podłogi do aranżacji wnętrza?

​Drewniane poddasze – to możliwe w każdym domu
Jak widać, aranżacja przytulnych pomieszczeń na poddaszu nie jest trudna. Odpowiedni dobór podłóg, wykorzystanie paneli do dekoracji ścian i odsłonięcie konstrukcji dachu – to trzy proste kroki, które zapewnią Ci wymarzony wystrój wnętrza.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>