Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Drzwi łamane – sposób na organizację przestrzeni

Drzwi łamane – sposób na organizację przestrzeni

2018-12-21 09:07

Idealne do małego mieszkania, ale nie tylko. Sprawdzą się także wówczas, gdy chcemy funkcyjnie podzielić domowe przestrzenie. Drzwi przesuwne – oto świetny patent na sprytną organizację wnętrza.
 
Architekci doradzają wstawianie drzwi przesuwnych tam, gdzie brakuje miejsca, wskazując na nie jako dobrą alternatywę dla tradycyjnie otwieranych skrzydeł. Zajmują bowiem znacznie mniej przestrzeni. Nie ma też ryzyka, że zderzą się ze stojącymi w pobliżu meblami, innymi skrzydłami drzwiowymi czy ścianą.

Jak to działa?
Drzwi podzielone są na dwie części złączone zawiasami. Podczas otwierania „łamią się” na pół. Montowane są jak tradycyjne skrzydła na ościeżnicy. Jej budowa jest jednak inna niż ościeżnicy dedykowanej drzwiom otwieranym tradycyjnie. Ta posiada specjalny system prowadzący, dzięki czemu drzwi zachowują stabilność. Skrzydło wyposażone jest w pochwyt, który ułatwia ich otwieranie.

- W naszej ofercie mamy drzwi łamane pełne lub przeszklone, w okleinie enduro oraz eco – fornir, łącznie w aż 19 kolorach – mówi Adam Hucz odpowiedzialny za markę drzwi INVADO. Dzięki temu bez trudu dopasujemy drzwi do swojego wnętrza. Cena drzwi łamanych od INVADO także jest bardzo przystępna, co dodatkowo przemawia za ich stosowaniem w naszych domowych aranżacjach. Zwłaszcza, że drzwi łamane mogą spełniać różne funkcje, dopasowując się do naszych potrzeb i pomysłów na optymalne wykorzystanie metrażu. Pozwalają wydzielić przestrzenie funkcyjne: garderobę, sypialnię, czy spiżarnię, nawet w mieszkaniu w bloku.
 
Spiżarnia, pralnia? Proszę bardzo
- Zamiast napychać kuchnię szafkami od podłogi po sufit, warto czasem przemyśleć dostawienie lekkiej ścianki w systemie suchej zabudowy i wstawienie drzwi łamanych. Uzyskamy w ten sposób spiżarkę, w której każda ze ścian będzie mogła zostać wypełniona półkami- podpowiada A. Hucz z INVADO. Sposób otwierania drzwi łamanych nie zabierze nam bowiem dodatkowej przestrzeni. Pralnia czy suszarnia pod schodami? A dlaczego nie. Tu również drzwi łamane przyjdą nam z pomocą w wydzieleniu przestrzeni. Warto przemyśleć to rozwiązanie już w fazie projektowania, by doprowadzić w wyznaczone miejsce odpowiednie przyłącza.
 
Sposób na garderobę i sypialnię
Miejsca na przechowywanie nigdy dość. Wiedzą o tym wszyscy, nawet Ci, którzy stawiają na minimalizm i starają się nie gromadzić nadmiaru rzeczy. Drzwi łamane pomogą nawet w niewielkiej sypialni wydzielić garderobę. O ile zabudowana szafa pozwala na układanie rzeczy na półkach tylko z jednej strony, o tyle garderoba daje możliwość, by swobodniej poruszać się po jej wnętrzu, a tym samym stwarza bardziej ergonomiczne warunki przechowywania. A co jeśli brakuje nam sypialni? Także nic straconego. Przyjrzyjmy się układowi naszego salonu i zastanówmy, czy jesteśmy w stanie wydzielić miejsce chociażby na samo łóżko. Wystarczą 2 metry długości i jeszcze mniej szerokości. Sypialnia w wersji mini, gdzie wygodnie można rozłożyć się na materacu to zawsze lepsze rozwiązanie niż noce na sofie, którą codziennie trzeba składać i rozkładać.
 
Autor: Invado

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>