Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Sposób na skrzypiące drzwi

Sposób na skrzypiące drzwi

2018-12-07 11:46

Środek nocy, wszyscy smacznie śpią. Nagle ciszę przerywa TEN dźwięk. Przeciągłe skrzypienie, wywołujące ciarki. Nie, to nie plan filmowy najnowszej odsłony kultowego horroru. To tylko drzwi do łazienki. Jak sobie poradzić ze skrzypiącymi drzwiami, żeby wreszcie przestały dręczyć nocą domowników? Sprawdź nasze sposoby.
 
Skąd bierze się ten dźwięk, czyli czemu drzwi do pokoju skrzypią
Nikt nie lubi gwałtownych pobudek, zwłaszcza, gdy zdarzają się w nieplanowanych godzinach. Co prawda ze skrzypiącymi drzwiami wewnętrznymi można próbować sobie poradzić, po prostu ich nie zamykając…

Tylko po co nam w takim razie te drzwi?
Zacznijmy od tego, że odgłos, który zakłóca nocny spokój (i nie tylko, drzwi wewnętrzne skrzypią w końcu za każdym razem) jest wydawany przez zawiasy do drzwi, a nie same drzwi wewnętrzne.
Okazuje się też, że każde drzwi w którymś momencie zaczynają skrzypieć. Jest to związane z użytkowaniem i zużyciem materiału, a ściślej zużyciem smaru, którym są pokryte zawiasy. Zastosowany przez producenta drzwi środek po prostu się wyciera, a do środka konstrukcji może dostać się kurz. A wtedy smar przestaje spełniać swoją funkcję. Podczas ruchu, gdy otwieramy drzwi, wzrasta minimalizowane dotąd przez środek poślizgowy tarcie i do naszych uszu dociera nieprzyjemny odgłos.
 
W jaki sposób poradzić sobie ze skrzypiącymi drzwiami?
Podstawowa informacja brzmi: drzwi wewnętrzne nie powinny skrzypieć. Jeśli więc słyszysz ten irytujący dźwięk, zacznij działać.

Pierwszym krokiem do pozbycia się problemu jest sprawdzenie zawiasów. Jeśli wydają się suche albo wręcz przeciwnie, całe są pokryte puchatym, tłustym meszkiem zebranego kurzu, przesmaruj je. Możesz to zrobić na dwa sposoby:
  • zakup specjalistycznego smaru w odpowiednim sklepie (zalecane rozwiązanie),
  • posmaruj zawiasy wazeliną, pianką do golenia, mydłem lub olejem roślinnym.
Pamiętaj jednak, że domowe sposoby to metoda awaryjna, gdy naprawdę nie możesz już wytrzymać ze skrzypiącymi drzwiami, a pełnoprawna naprawa tymczasowo nie wchodzi w grę.
Gdy mamy już przygotowany smar, wystarczy kilka kroków do pozbycia się problemu.
 
Co zrobić, gdy smarowanie zawiasów do drzwi nie pomogło?
Może się zdarzyć, że przesmarowanie zawiasów nawet najlepszym środkiem nie pomoże. Prawdopodobnie po latach użytkowania zawiasy mogły się już wypaczyć. Powstały wtedy kąt podczas ruchu zwiększa tarcie, a co za tym idzie, słyszymy skrzypienie. W takiej sytuacji najlepiej wymienić zawiasy.
Zacznij od wizyty w sklepie lub zamów nowy zawias bezpośrednio od producenta.
 
A jeśli drzwi dalej wewnętrzne dalej skrzypią?
Może się zdarzyć, że nawet wymiana zawiasów nie pomoże. Różnice temperatur i wilgotności (w kuchni i w łazience szczególnie) potrafią przyśpieszyć zużycie drzwi pokojowych. Wtedy czeka nas wymiana całych drzwi – skrzydeł i ościeżnicy.

Czeka cię wymiana drzwi? Poznaj najnowsze trendy.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>