Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Różne style, różne pomieszczenia – jakie listwy przypodłogowe wybrać?

Różne style, różne pomieszczenia – jakie listwy przypodłogowe wybrać?

2018-12-04 10:37

Z reguły jest to ostatnia rzecz, o jakiej myślimy podczas remontu. Często jest tak, że o brakujących listwach podłogowych przypominamy sobie na długo po zakończeniu prac. Co wtedy? Jak dobrze dobrać listwy podłogowe, żeby stały się niezauważalne we wnętrzu, a jednak je dopełniały? Dowiedz się, jak dobrać listwy podłogowe do pomieszczenia. W ten sposób Twoje wnętrze nabierze nowego charakteru!
 
Listwy przypodłogowe – czy styl wnętrza wpływa na ich wybór?
Każdy styl rządzi się swoimi prawami. W przypadku ciągle popularnego w Polsce stylu skandynawskiego stawiamy na prostotę i naturalne wykończenia. Zyskujący coraz większą grupę zwolenników styl minimalistyczny, podobnie jak poprzedni, wymaga prostych, czystych linii. Listwy przypodłogowe nie mogą zaburzać harmonii wnętrza, nie powinny więc za bardzo kontrastować z resztą wystroju.

W pomieszczeniach wykończonych w stylu skandynawskim najlepiej sprawdzą się listwy przypodłogowe drewniane pozbawione zdobień czy, w tym przypadku zakłócających harmonię, frezów. Dzięki temu zachowamy we wnętrzu wrażenie przestronności. Pokój przygotowany w minimalistycznej estetyce dobrze dopełnią listwy podłogowe białe. Tak wykończona podłoga nie zakłóci też poczucia czystości.

We wnętrzach bardziej dekoracyjnych jak shabby chic czy klasycznych lepiej sprawdzą się ładnie rzeźbione, ozdobne listwy przypodłogowe drewniane. W stylu retro i nowoczesnym wygląd pomieszczenia idealnie domknie listwa przypodłogowa PCV.

Panele podłogowe – poznaj ofertę i wybierz do nich idealne listwy przypodłogowe.
 
Czy listwy przypodłogowe są niezbędne w kuchni?
Kuchnia to serce domu. Zdarza się, że dosłownie, gdy jest połączona z salonem. Bardzo często na podłodze lądują wszelkie okruszki czy przyprawy, które wysypaliśmy… Wykończenie posadzki jest więc koniecznością.

Masz do wyboru dwa sposoby wykończenia:
  • Jeśli w kuchni zdecydowałeś się na ceramikę, wystarczy zastosować profile wykończeniowe. Pod warunkiem, że jest to kuchnia zamknięta.
  • Jeśli jednak masz kuchnię otwartą, to wykończenie obu pomieszczeń (salonu i kuchni) powinno być spójne. W tej sytuacji przydadzą Ci się listwy przypodłogowe.
Małe rączki i zabawki na podłodze – jakie listwy wybrać do pokoju dla dziecka?
Pokój dziecka jest specjalnym miejscem w mieszkaniu. Bardzo często jednocześnie pełni funkcję większości pomieszczeń w domu – jest sypialnią, salą zabaw i gabinetem małego mieszkańca. Dodatkowo jego użytkownik jest bardzo wymagający. Bez trudu i z zamiłowaniem sprawdzi, czy w kącie pokoju da się wcisnąć jeszcze jeden spinacz. A gdy niezbędna część ostatniej budowli z klocków wpadnie w szczelinę, potrzebna będzie ekipa zrywająca podłogi.

Żeby oszczędzić sobie i dziecku niepotrzebnych stresów, wybierz odpowiednie wykończenie. Listwy przypodłogowe w pokoju dziecka powinny być:
  • dobrze przymocowane, żeby zdolny, młody inżynier ich nie zdemontował podczas podejrzanej chwili ciszy.
  • Dopasowane kolorystycznie do mebli – żeby nie przytłoczyć aranżacji zbyt wieloma kolorami. Jeśli jednak potrzebujesz kolorowego wykończenia, to wybierz listwy przypodłogowe pcv.
Zobacz też: Jak urządzić wnętrze w stylu minimalistycznym za pomocą drewna?

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>