Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jak urządzić mieszkanie w stylu boho?

Jak urządzić mieszkanie w stylu boho?

2018-12-04 08:59

Lubisz łączyć bezpretensjonalny eklektyzm, spokojną klasykę z etnicznymi wzorami, a to wszystko w oparciu o naturalne dodatki? Jeśli tak, to styl boho będzie idealny do Twojego wnętrza. Zobacz, jak dobrać panele podłogowe i ścienne, aby stworzyć swobodną aranżację we własnym mieszkaniu.
 
Nazwa stylu boho pochodzi od bohemy, czyli środowiska francuskiej awangardy artystycznej w XIX wieku. Wyrażała się ona beztroskim i trochę buntowniczym podejściem do życia, a także ekstrawaganckim sposobem ubierania się i urządzania mieszkań. Współcześnie ten bardzo modny styl wnętrzarski wyróżniają:
  • przytulność,
  • naturalność,
  • zwiewność / lekkość,
  • eklektyzm.
Boho stanowi zachwycające połączenie klasyki i współczesnych wzorów – pozornie niepasujących do siebie, lecz mimo wszystko tworzących spójną całość.
 
Podłoga w stylu boho – stwórz niepowtarzalny klimat w Twoim domu
Jako że styl boho bazuje na łączeniu przeciwieństw, dobrze, by podłoga w takim wnętrzu była kontrastem dla wzorzystej tapety lub kolorowej ściany. Jeżeli zatem zdecydujesz się na ciemną, ozdobną tapetę albo żywe barwy na ścianach, pomyśl o podłodze w jasnych, naturalnych odcieniach, takich jak dąb cottage frosty lub laminowane panele białe z kolekcji Impressive.

Jeśli Twój wybór pada na kwieciste, jasne, pastelowe odcienie na ścianach, warto postawić na ciemniejszą podłogę, chociażby dąb modena.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem w stylu boho jest wykorzystanie paneli podłogowych stylizowanych na stare lub wręcz postarzanych. Ciekawy efektu? Zapoznaj się z naszymi propozycjami.

1. Panele laminowane Dąb brązowy regenerowany z kolekcji Eligna Wide
To naturalna podłoga o szerokich deskach. Ich surowa, ciemniejsza stylistyka idealnie sprawdzi się w eklektycznym wnętrzu w stylu boho.

2. Podłoga Dąb Salt Lake z kolekcji Variostep Classic
Dębowa wersja paneli z delikatnymi przetarciami. Nie boisz się wyszukanych, niebanalnych aranżacji? Te panele przełamują nudę i intrygują.
 
Naturalne panele ścienne – idealne wykończenie
Styl boho opiera się w dużej mierze na stosowaniu we wnętrzach dużej liczby dodatków i dekoracji. Pożądanym elementem podkreślającym finezyjny charakter nieskrępowanych aranżacji są chociażby kolorowe, wzorzyste tapety. Te z kolei bardzo lubią się z ciepłymi, drewnianymi podłogami. Stworzą one przytulny i ciepły klimat we wnętrzu, a jednocześnie będą stanowić ciekawą bazę (zgodną z duchem stylu boho), którą możesz uzupełnić dodatkowymi dekoracjami, np. kwiecistymi makatami czy kolorowymi obrazami.

Miłośnicy stylu boho mogą korzystać z szerokiej oferty paneli ściennych, idealnie imitujących drewno naturalne, takich jak Dąb Jasny z kolekcji Standard.
 
Meble i tkaniny – pozwól ponieść się fantazji
W aranżacji wnętrz w stylu boho warto postawić głównie na drewniane meble w stylu retro. Nie bój się też wyciągnąć z piwnicy starych foteli lub bibelotów z minionych epok – odnowione będą się świetnie komponować z takim awangardowym wnętrzem.

Czy wybierasz styl modernistyczny, czy estetykę epoki napoleońskiej, pamiętaj o tym, aby dodatki retro i wykończenia dobrze komponowały się z resztą urządzanej przez Ciebie przestrzeni. Niezależnie, czy będzie to stylizowana podłoga i część mebli, czy tylko delikatne akcenty, warto, aby na początku wszystko wyważyć i nie przesadzić w imię zasady „mniej znaczy więcej”.

Zobacz też: 3 sposoby na optyczne powiększenie wnętrza

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>