Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Podłogi drewniane - czym się kierować przy wyborze podłogi

Podłogi drewniane - czym się kierować przy wyborze podłogi

2018-10-22 12:06

Podłogi drewniane to naturalne ciepło, wyciszenie i naturalny charakter, który sprawia, że każdego dnia mamy do czynienia z inną podłogą. Podłoga drewniana to „żywy organizm”, który sprawia, że codziennie się nim zachwycamy od nowa.
 
Poniżej zawarto podstawowe cechy, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie podłogi drewnianej (tu szczególnie w odniesieniu do podłogi trójwarstwowej).
 
Pierwsza decyzja to decyzja dotycząca barwy podłogi. Gatunki charakteryzujące się jasną barwą to przede wszystkim gatunki rodzime: brzoza, jesion, klon, buk, dąb. Jeżeli szukamy ciemnej barwy, to należy skierować nasze zainteresowania na gatunki egzotyczne pochodzące z Afryki, Azji takie jak: jatoba, merbau, tali, doussie, wenge.
 
Podłogi drewniane to „żywe organizmy”, które zachwycają każdego dnia. Warto tu zwrócić uwagę na działanie promieni słonecznych na poszczególne gatunki. W większości przypadków barwa drewna ulega ściemnieniu z biegiem czasu (z wyjątkiem np. orzecha który jaśnieje). Właściwość tą należy postrzegać jako zaletę, a nie wadę. Chcąc mieć pewność, że barwa drewna będzie niezmienna w czasie warto przemyśleć zakup podłogi bejcowanej (stylizowana na gatunki egzotyczne).
 
Bardzo ważnym czynnikiem determinującym wybór podłogi jest twardość gatunku, z którego jest wykonana warstwa wierzchnia. Twardość podłóg drewnianych wyrażona jest współczynnikiem Brinell’a (jego wartość często widnieje na etykiecie podłogi w sklepie). Im wyższy współczynnik, tym gatunek jest twardszy, a więc podłoga jest bardziej odporna na zużycie. Dla porównania gatunki uszeregowane od najmiększego do najtwardszego: sosna, olcha, brzoza, klon europejski, orzech amerykański, teak, iroko, wiśnia, jesion, dąb, dąb czerwony, buk, merbau, jarrah, klon twardy, doussie, kempas, jatoba, sucupira.
 
Podłogi drewniane są wykańczane na dwa podstawowe sposoby: lakierem lub olejem naturalnym (rzadziej olejem UV). Szczegóły dotyczące sposobu wykończeń znajdą Państwo w poradzie „Podłogi drewniane – sposoby wykończeń”.
 
Obecnie podłogi trójwarstwowe są wyposażone w zamki bezklejowe, stosowanie których eliminuje użycie kleju na łączeniu między deskami. Takie rozwiązania bardzo mocno skracają czas instalacji, a poza tym minimalizują prawdopodobieństwo powstawania szczelin między deskami.
 

podłogaPodłogi drewniane typu trójwarstwowego można instalować w sposób „pływający” lub przyklejając ją na całej powierzchni do podłoża. Ostatnie rozwiązanie szczególnie zaleca się przy ogrzewaniu podłogowym. Klejenie podłogi do podłoża zwiększa przewodność cieplną podłogi i eliminuje dodatkowy izolator, którym jest podkład i pęcherzyki powietrza (a co za tym idzie – zwiększa efektywność systemu grzewczego).

Podłogi drewniane można instalować na ogrzewaniu podłogowym. Szczegóły znajdą Państwo w poradzie „Podłogi drewniane – instalacja na ogrzewaniu podłogowym”.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>