Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Podłoga pływająca – zobacz, kiedy ją zastosować

Podłoga pływająca – zobacz, kiedy ją zastosować

2018-10-16 09:22

Podłoga powinna służyć nam długo i bezproblemowo, bez względu na to, czy wybierasz panele podłogowe, czy deski drewniane. Nie każdy wie jednak, że sposób ułożenia podłogi ma ogromne znaczenie dla trwałości i żywotności drewna. Może on również wpłynąć m.in. na izolację akustyczną stropu. Sprawdź, czym jest podłoga pływająca i dlaczego warto korzystać z tego rozwiązania.

Sposób ułożenia podłogi z paneli podłogowych lub desek drewnianych jest bardzo ważny ze względu na jej późniejsze użytkowanie. Ułożenie desek na nierównym podkładzie, oszczędne stosowanie produktów montażowych czy niewłaściwy montaż może doprowadzić do skrzypienia podłogi, a nawet jej uszkodzenia. Ponadto podczas remontu domu i kładzenia nowej nawierzchni podłogowej nie zawsze zwracamy należytą uwagę na akustykę wnętrz.

Zobacz także: Deska podłogowa – twarda czy miękka?
 
Podłoga pływająca – na czym polega to rozwiązanie?
Podłoga pływająca mylnie może być postrzegana jako specjalny rodzaj paneli podłogowych lub podłóg drewnianych. W rzeczywistości jest to specjalny sposób montażu desek. Głównym powodem montażu podłogi pływającej jest jednak umożliwienie pracy podłogi. W trakcie eksploatacji podłóg drewnianych struktura drewna pęcznieje i kurczy się cyklicznie pod wpływem wahań temperatury oraz wilgoci.

Kiedy deski są położone zbyt ciasno lub bezpośrednio przy ścianach, na podłodze mogą pojawiać się wybrzuszenia. W przypadku podłogi pływającej między deskami a ścianą zostawia się szczelinę dylatacyjną i dzięki temu podłoga może swobodnie zmieniać swoją objętość.

Podobną szczelinę o szerokości ok. 1 cm – jest to tzw. dylatacja obwodowa ¬– stosuje się również pomiędzy ścianami a podłożem, na którym następnie zostaną położone panele. Dylatacja obwodowa sprawia, że podkład w postaci wylewki betonowej nie będzie narażony na naprężenia w wyniku pracy elementów konstrukcyjnych domu.
 
Podłoga pływająca – na czym polega przygotowanie podłoża pod montaż?
Praktycznie każdą podłogę drewnianą lub panele podłogowe, dostępne w sklepie DDD Dobre Dla Domu, można zamontować jako podłogę pływającą, jednak stosuje się do tego specjalne materiały (służące do wykonania izolacji akustycznej), a także konieczne będzie przygotowanie odpowiedniej wylewki. Cały proces wygląda następująco:
1. Na posadzce montuje się podkład izolacyjny – wełnę mineralną lub styropian podłogowy.
2. Należy pamiętać o szczelinach dylatacyjnych, w których montuje się pasy brzegowe, zapewniające szczelność i zapobiegające pęknięciom.
3. Na izolacji akustycznej układa się folię poliuretanową, pełniącą funkcję rozdzielacza pomiędzy wylewką a podkładem izolacyjnym, aby wykonana później wylewka nie wpłynęła w szczeliny izolacji.
4. Następnie wykonuje się wylewkę.
5. Wylewka musi być sucha zanim zaczniemy układać na niej wybraną podłogę.

Zobacz także: Dobry wzór na podłogę – jak ułożyć parkiet?

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>