Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Drzwi odporne na włamywaczy

Drzwi odporne na włamywaczy

2018-10-15 10:31

Urządzając dom lub mieszkanie warto zawczasu pomyśleć o zabezpieczeniu go przed niechcianymi gośćmi, wybierając drzwi odporne na włamywaczy.

fot. Invado, drzwi Egida

drzwi invado

Mój dom moja twierdza
Niektórzy twierdzą, że na włamywaczy nie ma mocnych. Nie ma zamka, którego nie potrafiliby otworzyć, ani szyfru, którego nie zdołaliby złamać. Zakładając, że tak rzeczywiście jest, i tak nie ma powodu, by ułatwiać im dostęp do naszego mieszkania, montując nieodpowiednie drzwi wejściowe. Często rodzaj drzwi określają także wytyczne firm ubezpieczeniowych, które w przypadku nieodpowiednich skrzydeł, gdy dojdzie do włamania, mogą nie wypłacić nam odszkodowania. Często firmy ubezpieczeniowe wymagają, aby w budynku zostały zamontowane drzwi antywłamaniowe.

Co to są drzwi antywłamaniowe?
Definicja drzwi antywłamaniowych jest mało precyzyjna. Często producenci stosują takie nazewnictwo w celach marketingowych, a niekoniecznie stoją za nim odpowiednie certyfikaty. Te wiarygodne określa Krajowa Ocena Techniczna. Tak jak w przypadku drzwi Egida Invado, które posiadają specyfikację techniczną o nr KOT-a: ITB-KOT-2018/0598, potwierdzającą II klasę odporności na włamanie. Co to oznacza? Konstrukcja drzwi Egida wykonana jest z połączenia sklejki i klejonki, dzięki czemu drzwi trudniej sforsować. Są one także wyposażone w bolce antywłamaniowe od strony zawiasów. Nie mniej ważna jest konstrukcja ościeżnicy. Ta dedykowana skrzydłu Egida wykonana jest ze sklejki, a nie jak często bywa z klejonki.

Przy kupnie drzwi antywłamaniowych należy zwrócić uwagę także na klamkę. Do drzwi odpornych na włamanie pasuje model AXA w II lub III klasie zabezpieczenia przed włamaniem oraz komplet wkładek WILKA w klasie B.

Bezpieczne i ładne
Na szczęście do lamusa odeszły czasy kiedy drzwi antywłamaniowe kojarzyły się z topornymi, nieatrakcyjnymi wizualnie modelami. Dziś bezpieczeństwo i dizajn mogą jak najbardziej iść w parze.

Drzwi Egida dostępne są w kilku rodzajach oklein (eco fornir, CPL, enduro oraz enduro 3d), łącznie w aż dwunastu kolorach, dzięki czemu ich styl bez problemu dopasujemy do naszego pomysłu na wnętrze.

Autor: Invado

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>