Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jak stworzyć wnętrze stylizowane na stare?

Jak stworzyć wnętrze stylizowane na stare?

2018-10-08 12:59

Wnętrza w „starym” stylu często kojarzą się z antycznymi meblami i przepychem. Tymczasem w stylu retro może być wszystko, co nawiązuje do minionych już epok – czy to aranżacje, których podstawą są dziewiętnastowieczne lub nawet starsze meble, czy modernizm lat 20., czy też funkcjonalny i nowoczesny design lat 70. XX wieku. Zobacz, jak możesz wprowadzić atmosferę retro do swojego mieszkania.

fot. Shutterstock

wnętrze

Czym jest styl retro w dzisiejszej aranżacji wnętrz? Wbrew obiegowym skojarzeniom nie są to niemodne, „babcine”, masywne komody czy ciężkie, bogato zdobione kanapy. Bardzo modne jest obecnie połączenie starych, często wyciągniętych z lamusa przedmiotów z nowymi, nowoczesnymi. Wnętrze urządzone zgodnie z tymi założeniami stanie się klimatyczną przestrzenią z ciekawą historią.

Podłoga retro – stwórz podstawę klasycznego stylu w dzięki panelom podłogowym
Podłoga w stylu retro powinna być kontrastem dla tapety w pomieszczeniu. Dlatego jeżeli decydujesz się wykorzystać:
  • ciemną, ozdobną tapetę – dla kontrastu podłoga powinna być w jasnych odcieniach;
  • kwieciste motywy lub jasne, pastelowe odcienie – parkiet powinien być z ciemnego drewna.
Idealnym rozwiązaniem do takich aranżacji jest wykorzystanie paneli podłogowych stylizowanych na stare lub postarzanych desek drewnianych. Oto klika propozycji, które uświetnią przestrzeń urządzaną w stylu retro:
Meble stylizowane na stare i antyki – poczuj magię minionych epok
W aranżacji wnętrz w stylu retro powinno się stawiać głównie na drewniane meble: zdobione lub tapicerowane. Do takiej przestrzeni najlepiej pasują stoliki i szafki wykonane z drewna fornirowanego, o zaokrąglonych kształtach. Meble stylizowane na stare, XIX-wieczne bywają dość masywne i ciężkie, dlatego najlepiej prezentują się w przestronnych i dużych wnętrzach.

Pięknym, a zarazem funkcjonalnym elementem wnętrza retro będą np. rzeźbione szafy, komody czy stoliki. Dobrze sprawdzą się też nieco lżejsze krzesła lub stoły o giętych nóżkach. Możesz też zainwestować w meblościankę lub solidny regał. Wszystkie chwyty są dozwolone, ale pamiętaj, że wnętrze będzie się prezentowało najlepiej, jeśli będziesz się trzymać jednego stylu lub epoki!

​Ściany z historią – nie bój się paneli ściennych
Drewniane ściany nieodzownie kojarzą się z czasami, kiedy jedyną królową wykończenia wnętrz była boazeria. Z braku dostępnych artykułów dekoracyjnych na salony wkroczyła sosnowa, lakierowana deska, pokrywająca często całe wnętrza od sufitu do podłogi. Mimo popularności nie było to zbyt estetyczne rozwiązanie, choć miało swój urok.

Obecnie fani stylu rodem z PRL-u znów mogą wrócić do tamtych czasów, jednak w dużo lepszym i oczywiście ładniejszym wydaniu. A to wszystko za sprawą szerokiej oferty paneli ściennych, które idealnie imitują drewno naturalne, jak np. Dąb Jasny z kolekcji Standard.

Czy wybierasz styl modernistyczny, czy estetykę epoki napoleońskiej – pamiętaj o tym, aby retro dodatki i wykończenia dobrze komponowały się z resztą urządzanej przez Ciebie przestrzeni. Niezależnie od tego, czy wprowadzisz styl retro do wnętrza dzięki podłodze i meblom, czy tylko poprzez delikatne akcenty – warto, aby na początku wszystko wyważyć i nie przesadzić. Jak wiadomo, „less is more”.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>