Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Klamka do drzwi w stylu nowoczesnym

Klamka do drzwi w stylu nowoczesnym

2018-09-25 15:31

Klamka pozwala na sprawne otwieranie i zamykanie drzwi – jej rola nie sprowadza się jednak do czystego pragmatyzmu. Poza wpływaniem na funkcjonalność drzwi odpowiada również za ich wygląd, stanowi niezbędne dopełnienie estetyczne. Powinna więc harmonizować z ogólną stylistyką aranżacji oraz formą i kolorem skrzydła czy materiałem, z jakiego zostało wykonane. Jak zatem wybrać klamkę do nowoczesnych drzwi?

fot. Schutterstock

klamka

Wnętrza w stylu nowoczesnym są najczęściej minimalistyczne i stonowane. Ważną rolę pełnią w nich dobrej jakości materiały, np. naturalne drewno, szkło czy stal nierdzewna. Zamiast bogatej ornamentyki pojawiają się proste formy i geometryczne kształty. Ograniczona liczba dodatków i precyzyjnie zestawiane kolory tworzą wrażenie dyscypliny. Rolę dekoracji pełnią nie drobne bibeloty, lecz elementy wyposażenia, które i tak – ze względu na swoją funkcjonalność – powinny znaleźć się w danym pomieszczeniu: ozdobny blat stolika kawowego, lampa sufitowa o oryginalnym kształcie czy… klamka.

Klamka w nowoczesnym wydaniu
W nowoczesnych wnętrzach dużą popularnością cieszą się szklane lub przeszklone drzwi oraz drzwi proste, pozbawione frezów, dekoracyjnych okuć itp. Tworzą jednolitą płaszczyznę, wtapiając się w minimalistyczną aranżację. Często mają być wręcz niewidoczne – oddzielać funkcjonalnie poszczególne strefy mieszkania, a jednocześnie nie blokować dostępu światła i zapewniać swobodę poruszania się po całym mieszkaniu. Do drzwi w stylu nowoczesnym pasują więc skromne klamki o geometrycznych kształtach (nieco „kanciaste”, a jednocześnie dobrze leżące w dłoni). Doskonale sprawdzają się również proste klamki ozdobione nietuzinkowym łączeniem materiałów, stosowaniem różnych rodzajów wykończenia (matowe zestawione z satynowym itd.) czy klamki urozmaicone dekoracyjnymi aplikacjami.

Przykładowe klamki do nowoczesnych aranżacji to
Klamka Rainbow-QR – jest osadzona na kwadratowej rozecie i ma prostą formę. Jej główną ozdobą jest wstawka z szklanych kwadratów w kilku kolorach.

fot. Domino

klamka
Klamka Maya-QR – na rączce klamki znajdują się dekoracyjne, nachodzące na siebie kwadraty. W połączeniu z prostym kształtem doskonale wpisują się w nowoczesną stylistykę.

fot. Domino

klamka


Klamka Pira QR – zaskakuje nietypową, geometryczną formą. Jej kształt przypomina nieco zgnieciony papier lub inną powierzchnię o licznych, nieregularnych zagięciach.

fot. Domino

klamka


Klamka Tiger-QR – w prostej formie osadzono dekoracyjny panel z abstrakcyjnym wzorem.

​fot. Domino

klamka

Więcej na temat wyboru klamek dowiesz się z artykułu: Klamka – dekoracja drzwi wewnętrznych

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>