Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jak urządzić wnętrze w stylu eko?

Jak urządzić wnętrze w stylu eko?

2018-09-05 10:23

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej troska o środowisko staje się coraz powszechniejsza w codziennym życiu, także w… sposobie aranżacji wnętrz. Nowoczesny design docenia bowiem proste piękno naturalnych materiałów i stawia na takie urządzanie pomieszczeń, które pozwala osiągnąć harmonię z naturą. Jak zatem zaaranżować wnętrze w stylu eko? Podpowiadamy!
 
Styl eko w dużym stopniu opiera się na maksymalnym wykorzystaniu dobrodziejstw natury przy jednoczesnym minimalizowaniu negatywnych skutków dla środowiska. Ważne jest więc racjonalne wykorzystanie wody (np. przez montowanie specjalnych perlatorów), segregowanie odpadów i oszczędzanie energii (m.in. dzięki stosowaniu energooszczędnych żarówek czy… korzystaniu ze światła dziennego wpadającego przez duże okna). Integralną częścią wnętrz w stylu eko jest także stonowana kolorystyka nawiązująca do palety barw ziemi, która tworzy atmosferę spokoju podobną do tej, jaką daje przebywanie na łonie natury.
 
fot. Shutterstock

styl eko

Naturalne materiały w stylu eko
Styl eko lubi naturalne, jak najmniej przetworzone tworzywa oraz materiały, których pozyskiwanie odbywa się z niewielką szkodą dla środowiska. Poza drewnem i kamieniem sprawdzą się więc także:
  • Bambus – to najszybciej rosnąca trawa na świecie. Jego plantacje szybko się więc odnawiają – pełną twardość bambus osiąga po 5 latach (po tym czasie może być wykorzystany przy produkcji elementów wystroju wnętrz), podczas gdy drzewo potrzebuje na to około 60 lat.
  • Korek – ekologiczny materiał wytwarzany z naturalnego drewna. W czasie produkcji korkowych paneli czy płytek nie stosuje się żadnych szkodliwych substancji. Więcej na temat tego tworzywa dowiesz się z artykułu: Podłoga korkowa – dlaczego warto się na nią zdecydować?
We wnętrzu w stylu eko pięknie prezentować się będą również meble i dodatki plecione z wikliny, lniane narzuty, a nawet pnie drzew zmienione w stoliki kawowe lub podstawy oryginalnych lamp. To właśnie wykorzystanie naturalnych materiałów sprawia, że tego typu aranżacje są harmonijne, a jednocześnie bezpretensjonalne.
Recykling w zgodzie z naturą
Ponowne wykorzystanie starych, pozornie bezużytecznych przedmiotów w pełni wpisuje się w styl eko i ideę zero waste. Pozwala bowiem minimalizować liczbę odpadów zalegających na wysypiskach i zatruwających środowisko. Daje również ogromne możliwości na stworzenie czegoś niepowtarzalnego. W końcu wystarczy odrobina kreatywności, by starą drabinę zmienić w łazienkowy wieszak, palety w modne i stylowe meble, a puszki i słoiki w funkcjonalne kuchenne organizery.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>