Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> 3 sposoby na optyczne powiększenie wnętrza

3 sposoby na optyczne powiększenie wnętrza

2018-09-05 09:43

Aranżacja niewielkiego wnętrza to prawdziwe wyzwanie. Wymaga bardzo dokładnego planowania, które pozwoli optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, by wizualnie powiększyć małe pomieszczenie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!
 
W małym wnętrzu najlepiej sprawdza się minimalistyczna aranżacja. Stworzenie jej nie jest jednak łatwe – każdy centymetr jest bowiem na wagę złota. Im mniej mebli i dekoracji, tym pomieszczenie będzie wydawać się bardziej przestronne. Ważne również, by poszczególne elementy wyposażenia były tak dobrane, by wizualnie powiększać przestrzeń.
 
fot. Shutterstock

drzwi i podłogi

1. Jasna, lakierowana podłoga
Jasne barwy odbijają światło, dlatego też niewielkie pomieszczenia zwykle są malowane farbami w kolorze białym, błękitnym czy bladoróżowym. Często wykorzystuje się również fakt, że chłodne barwy zdają się oddalać od patrzącego, a ciepłe – przybliżać.

​Znaczenie dla postrzegania wnętrza ma jednak nie tylko odcień ścian. Warto zwrócić również uwagę na pokrycie podłogi. W małym wnętrzu doskonale sprawdzą się bielone deski (np. panele Dąb Craft Biały czy Dąb Lipica). Najlepiej, by miały lakierowane, połyskujące wykończenie, odbijające światło. Powinny tworzyć jak najbardziej jednolitą powierzchnię – bez widocznych różnic kolorystycznych, słojów, łączeń itd. Dobrym pomysłem jest również zastosowanie takiej samej podłogi we wszystkich pomieszczeniach.
 
2. Szklane drzwi
Sprawdzonym sposobem na optyczne powiększenie małego mieszkania jest otwieranie przestrzeni w taki sposób, by nie zamykać ciągów komunikacyjnych ani nie hamować przepływu światła. Nie oznacza to jednak, że trzeba całkowicie zrezygnować z drzwi wewnętrznych. Zamiast drewnianych, pełnych skrzydeł można jednak wybrać drzwi szklane lub z dużymi przeszkleniami (np. model Vertigo Lux). Skutecznie doświetlają wnętrze (co przydaje się zwłaszcza w pomieszczeniach bez okien) i optycznie je powiększają. Pokoje wydają się przez to bardziej przestronne.
 
3. Lustra
Lustra, dzięki temu, że odbijają światło oraz obraz pomieszczenia, mogą optycznie powiększyć przestrzeń nawet dwukrotnie. Tworzą bowiem wrażenie głębi. Pełnią przy tym nie tylko funkcje praktyczne, lecz także dekoracyjne – z powodzeniem zastępują obrazy w salonie czy sypialni. Bardzo efektownie wygląda również lustro pokrywające całą ścianę lub umieszczone na drzwiach (jak w przypadku modelu Sempre Lux).

Zobacz też: Feng shui w praktyce – jak urządzić wnętrze w zgodzie z naturą?

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>