Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Styl prowansalski – jak urządzić wnętrze w sielskim stylu?

Styl prowansalski – jak urządzić wnętrze w sielskim stylu?

2018-09-03 12:41

Prostota, błogość, naturalność – tym charakteryzuje się styl prowansalski. Nic dziwnego, że wnętrza inspirowane designem z południowo-wschodniej Francji od lat cieszą się ogromną popularnością. Jak zaaranżować własny dom, by nawiązywał do sielskiego klimatu Prowansji? Podpowiadamy!
 
Prowansja nieodparcie kojarzy się z polami lawendy, łagodnym klimatem i domami zbudowanymi z jasnego kamienia. Ich ściany są najczęściej malowane na ciepłe kolory i przecierane wapnem, dzięki któremu barwy nieco jaśnieją, a powierzchnie nabierają interesującej faktury. W aranżacjach inspirowanych Prowansją dominuje więc subtelny fiolet lawendy, błękit nieba, biel wapna i beżowy odcień kamienia.

fot. Shutterstock

drzwi

Drewno w stylu prowansalskim
Najważniejszym materiałem we wnętrzach w stylu prowansalskim jest drewno. Tworzy to sielski, nieco rustykalny klimat i stanowi prawdziwą pochwałę tego, co szlachetne i naturalne. W kamiennych domach w południowo-wschodnim regionie Francji z drewna wykonuje się przede wszystkim meble i sprzęty. Często maluje się je farbami w jasnych kolorach, a z biegiem lat pojawiają się na nich przetarcia i przebarwienia. To efekt bardzo pożądany – świadczy bowiem o tym, że w domu toczy się życie, a meble są rzeczywistym towarzyszem codzienności. Często eksponuje się również drewniane elementy konstrukcyjne, jak belki stropowe.

We wnętrzach w stylu prowansalskim ważne miejsce zajmują więc meble wyszukane na targach staroci lub sztucznie postarzane – pokryte białą farbą, a następnie specjalnie przetarte, by uzyskać efekt nadgryzienia zębem czasu. Pięknie prezentują się również podłogi wykonane z jasnych drewnianych desek, np. Dąb White Truffle Grande. Dzięki takiej posadzce wnętrze staje się optycznie większe i bardziej rozświetlone.

​Nawiązaniem do drewnianych belek stropowych mogą stać się z kolei panele ułożone na ścianach – ważne, by były jasne i jak najbardziej przypominały naturalne drewno. Mogą mieć widoczne słoje, nierówności, przebarwienia – niedoskonałość jest bowiem autentyczna, naturalna, a przez to bardzo pożądana we wnętrzach w stylu prowansalskim. To właśnie dzięki temu aranżacje są nie tylko jasne i przytulne, lecz także swojskie

Dodatki do prowansalskiego wnętrza
Na sielski klimat wnętrz w stylu prowansalskim wpływają również pieczołowicie dobrane dodatki. Suszony pęk lawendy czy obraz z francuskim pejzażem to jednak dopiero początek. Ważną rolę w swojskiej aranżacji pełnią również ceramiczne misy w pastelowych barwach, ocynkowane naczynia czy… przedmioty użytkowe wyszperane na pchlich targach. Mogą to być stare wieszaki, wyszczerbione dzbanki, gięte, metalowe krzesła, gliniane doniczki z aromatycznymi ziołami. Warto przemycić również tekstylia z naturalnych materiałów, pokryte delikatnymi, kwiatowymi deseniami.

Zobacz również: Salon na trzy sposoby

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>