Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jak urządzić wnętrze w stylu minimalistycznym za pomocą drewna?

Jak urządzić wnętrze w stylu minimalistycznym za pomocą drewna?

2018-08-06 09:49

Mieszkania urządzone w stylu minimalistycznym charakteryzuje prostota wykonania i ograniczenie elementów dekoracyjnych w pomieszczeniach do minimum. Gdy aranżujesz wnętrza w tym stylu, nie zapominaj o naturalnych elementach wystroju, takich jak drewniana podłoga czy panele ścienne z drewna, a także jasnych kolorach, które nadają mieszkaniom przestronności i skromnej szykowności. Pomimo surowości stylu i znikomej ilości dekoracji mieszkania minimalistyczne zachwycają swoim niebanalnym wyglądem, który tkwi w… prostocie.
 
Choć minimalistyczny styl kojarzy się głównie z bielą, dopuszcza się w nim wiele innych zestawień kolorystycznych. Barwy w takich wnętrzach powinny być przede wszystkim stonowane i doskonale do siebie dopasowane. Nowoczesnym i funkcjonalnym rozwiązaniem jest zastosowanie podłóg drewnianych i paneli, które dodadzą klasy każdemu wnętrzu. Styl minimalistyczny, mimo oszczędności w ozdobach, to pełne ciepłych, drewnianych elementów wnętrza. Sprawdź, jak je urządzić.

fot. Shutterstock

minimalizm

Podłogi drewniane w nowoczesnym mieszkaniu
Drewno to materiał ponadczasowy, który nigdy nie wyjdzie z mody. Różnorodność kolorów podłóg drewnianych pozwala na dopasowanie ich do każdego pomieszczenia. Ten materiał króluje w minimalistycznych wnętrzach. Surowe drewno nie tylko pięknie wygląda – jest też ekologicznym rozwiązaniem. Podłogi drewniane nadają też prostym pomieszczeniom charakterystycznego ciepłego i przytulnego charakteru. Zwróć uwagę na podłogę w kolorze złotego dębu, do której będą pasować białe lub szare ściany. Z taką podłogą doskonale komponują się też małe chodniki i niewielkie dywany, które znacząco podkreślą piękno drewna.

Zobacz też: środki do pielęgnacji podłóg.
 
Panele ścienne do każdego pomieszczenia
Styl minimalistyczny to także przestronne wnętrza. Ściany w kolorze białym optycznie powiększą pomieszczenie. Jasne ściany są jednak dość niepraktyczne – szybko się brudzą i utrzymanie ich w idealnych stanie graniczy niemal z cudem. Idealnym rozwiązaniem w takich pomieszczeniach będą białe panele ścienne. Te elementy nie tylko optycznie powiększa wnętrza, lecz także umożliwią łatwe wyczyszczenie powierzchni ścian w razie zabrudzenia. Białe panele ścienne świetnie podkreślą również zawieszone na ścianie obrazy lub zdjęcia.
 
Drewniane meble i inne dodatki
Nic tak nie oddaje naturalnego minimalistycznego stylu, jak drewniane meble i dodatki. Drewno samo w sobie jest piękne, dlatego nie potrzebuje sztucznego upiększania. Drewniana podłoga, stolik, krzesła i ramy obrazów sprawią, że Twoje wnętrze nabierze niepowtarzalnego ciepła. Dodatkowo drewno nie przyćmi innych elementów wyposażenia, za to doskonale je podkreśli.

Jeśli lubisz minimalizm, poznaj też przepis na skandynawskie wnętrze.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>