Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Czas na drewno

Czas na drewno

2018-07-05 15:10

Nawet drobny drewniany element we wnętrzu potrafi postawić aranżacyjną kropkę nad i. Ociepla oraz nadaje niepowtarzalny klimat, a co najważniejsze dobrze komponuje się niemal z każdym stylem: od skandynawskiego, przez rustykalny, aż po loftowy
Choć boazerie rodem z lat 80 – tych i 90 – tych odeszły do lamusa, drewno we wnętrzach przeżywa renesans. Podpowiadamy jak stosować je w poszczególnych aranżacjach

Drewno w stylu skandynawskim
Drewno w stylu skandynawskim to element niemal niezbędny. Wnętrza skandynawskie zazwyczaj są monochromatyczne, a plamy koloru pojawiają się jako uzupełnienie całości. Drewniane podłogi bielone są na biało, albo pozostają w naturalnym kolorze. Podobnie drzwi. Dlatego chcąc urządzić takie wnętrze, wybierzmy biały model z kolekcji Bianco, albo Imperia w jednej z dębowej oklein: dąb eterno, naturo, dąb złoty ryflowany lub europejski.
 
fot. Invado, Drzwi Bianco Nube 3

drzwi

W skandynawskim wnętrzu nie może zabraknąć lekkich mebli na drewnianych nogach – ikony meblarskiego stylu z północy Europy: komódek, foteli czy słynnych krzeseł, inspirowanych projektem Eamesów ( plastikowe, wygodne siedzisko na lekkich, drewnianych nóżkach) . Dobrym uzupełnieniem skandynawskiego stylu są projekty DIY, wykonane w oparciu o palety, czy drewniane skrzynki, z których można stworzyć dowolną konfigurację siedzisk i regałów.
 
Rustykalnie? Bez drewna ani rusz
W rustykalnych wnętrzach króluje drewno, najlepiej w swoich naturalnych odcieniach, w połączeniu z rękodziełem. Myśl przewodnia stylu rustykalnego, to stworzenie przytulnego wnętrza. Ma być jak u mamy. Dlatego dobrze odnajdą się tu stare kredensy i skrzynie. Z tych ostatnich można na przykład stworzyć stolik kawowy, bo współczesny styl rustykalny jest otwarty na designerskie eksperymenty. W przeciwieństwie do minimalistycznych wnętrz mile widziane jest tu drewno z widocznym usłojeniem- właśnie w takim rustykalnym stylu. Wybierając drzwi do domu w takim klimacie postawmy na model w okleinie ryflowanej, która nawet w dotyku, do złudzenia przypominać będzie prawdziwe drewno.
 
W lofcie postaw na stare drewno
Z definicji loft to mieszkanie urządzone w dawnych pomieszczeniach poprzemysłowych, np. fabrykach lub magazynach, o dużej, wysokiej i otwartej przestrzeni. Doczekało się jednak własnego stylu, zwanego też industrialnym, który możemy przenieść do swojego mieszkania w bloku. I choć króluje w nim beton, metal i szkło jest także miejsce na drewno. Najlepiej stare, pochodzące na przykład z rozbiórki wiekowych stodół. Naznaczone zębem czasu, odpowiednio wyszczotkowane i zaimpregnowane ciekawie prezentuje się na jednej wybranej ścianie lub jej fragmencie. W taki sposób można zaprojektować ściankę telewizyjną, ale też na przykład zagłówek łóżka. Stare drewno sprawdzi się również w roli blatu stołu. Jeśli osadzimy go na metalowych, czarnych nogach będzie idealnie.

I choć w stylu industrialnym na podłodze najlepiej wygląda beton lub żywica epoksydowa, to fragmenty drewnianej podłogi będą ciekawym uzupełnieniem. Jeśli chodzi o wybór drzwi – postawmy na szklaną kolekcję Amber. W wersji ze szkłem satino sprawdzą się one także jako drzwi do sypialni czy łazienki, ponieważ rodzaj szyby utrudnia dostrzeżenie tego, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami.

fot. Invado, Drzwi z kolekcji Amber

drzwi


Autor: Invado

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>