Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Tropikalna aranżacja salonu – jak stworzyć nastrój dżungli we wnętrzu?

Tropikalna aranżacja salonu – jak stworzyć nastrój dżungli we wnętrzu?

2018-05-17 10:12

Modny ostatnio styl urban jungle czerpie z atmosfery tropików i łączy ją z miejskim minimalizmem. W takiej aranżacji salonu nie ma miejsca na przepych – chyba że tworzą go dziko rosnące palmy i monstery. Akcent kładzie się tu na naturalne faktury drewna i przemyślane dekoracje w kolorach ziemi. Warto postawić także na ażurowe formy mebli, przez które będą przechodzić promienie słoneczne… Zobacz, jak urządzić salon o egzotycznym klimacie.
 
Każdą aranżację salonu zaczyna się od podłogi. Poza praktycznymi względami i podstawowymi zasadami wykończenia wnętrz ma to też swoje uzasadnienie estetyczne. Odcień paneli podłogowych powinien bowiem narzucać ton reszcie wyposażenia. W przypadku aranżacji urban jungle warto postawić na barwiony dąb i panele imitujące drewno zniszczone solą morską. Gdzie można takie znaleźć? Sprawdź dostępne podłogi w stylu urban jungle na stronie DDD Dobre Dla Domu, np.:
  • dąb Gunslinger – chłodny, nasycony odcień brązu do bardziej surowych aranżacji,
  • dąb West Side – barwa wpadająca w słoneczne złoto,
  • dąb Beach House – jasne panele imitujące drewno poddane działaniu słonej wody.
Zobacz też: wszystkie podłogi drewniane dostępne w ofercie DDD
 
Drzwi a wystrój wnętrz w stylu tropikalnym
Nawiązania stylu dżungli można wprowadzić w postaci nie tylko paneli podłogowych czy drewnianych podłóg, ale także drzwi wewnętrznych. Projektanci wnętrz polecają tradycyjną opcję – drzwi pokojowe wykonane z drewna o ciemnobrązowych odcieniach, najlepiej z widocznym usłojeniem.

Masz ochotę na nieco jaśniejszą aranżację? Zdecyduj się na połączenie estetyki urban jungle i stylu skandynawskiego. Wybierz drzwi do salonu o jasnym odcieniu brązu lub nawet z elementami w kolorze bieli. Takie rozwiązanie rozjaśni przestrzeń, która stanie się także dzięki temu optycznie większa.
 
Kolory i tkaniny – aranżacja salonu z wzornictwem urban jungle
Dżungla przywołuje na myśl głęboką, rozległą zieleń poprzecinaną słońcem. Masywne liście, po których spływają krople wody, gdzieniegdzie odsłaniają kwiatostan w ciepłych kolorach pomarańczowych, fioletowych i czerwonych. Tropikalne drzewa i rośliny w okazałych rozmiarach i wyrazistych kształtach.

Taką stylistykę możesz przenieść do swojego wnętrza, wykorzystując odpowiednie tkaniny do domu. Zdecyduj się na wyraziste motywy roślinne w kształcie paproci czy monstery. Poboczna stylistyka powinna być utrzymana w ziemistych odcieniach: czerni, brązie lub beżach. Dobierając tkaniny do domu według takiego klucza, możesz mieć pewność, że w aranżacji salonu zapanuje relaksacyjny nastrój.
 
Rośliny – prawdziwie naturalny wystrój wnętrz
Wnętrze tropikalne nie mogłoby obyć się bez roślin! W aranżacji w stylu urban jungle to już zatem nie tylko dodatki do domu, ale aranżacyjna pozycja obowiązkowa. Projektanci wnętrz polecają gatunki dużych, okazałych roślin, takich jak:
  • monstera,
  • palma królewska,
  • zamiokulkas,
  • figowiec lirolistny.
Kwiaty doniczkowe najlepiej postawić na podłodze, obok kanapy czy regału z książkami. Zestawienie zielonych liści i drewnianej podłogi czy paneli podłogowych w ciemnych odcieniach będzie dodatkowym uwydatnieniem stylu tropikalnego. Mniejsze rośliny mogą zdobić okno, a kwiaty wiszące mogą urozmaicić aranżację ściany.

​Zainteresowały Cię aranżacje w stylu tropikalnym? Przeczytaj teraz o wnętrzach, które ułatwiają życie.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>