Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Nowoczesna łazienka w drewnie – zainspiruj się!

Nowoczesna łazienka w drewnie – zainspiruj się!

2018-04-12 11:22

Czym wyróżnia się nowoczesna łazienka? Kwintesencja tego stylu to bliski naturze minimalizm, który pozwala odprężyć się do głębi. Taki wystrój łazienki osiągniesz dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów. Drewno i kamień kojarzą się ze spacerami po lesie i górskimi wędrówkami, dlatego świetnie sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu.
 
Sekret nowoczesnej łazienki polega na zastosowaniu prostych form geometrycznych i urozmaiceniu ich naturalnymi materiałami o niestandardowych fakturach. Nie zapominaj przy tym, że istnieje wiele alternatyw dla klasycznych płytek łazienkowych. Do wyboru masz między innymi odporne na wilgoć drewno egzotyczne, zaimpregnowane tynki strukturalne, beton, a także specjalistyczne emalie. Zobacz, jak zaprojektować nowoczesną łazienkę.
 
Nowoczesna łazienka – projekt
Nowoczesną łazienkę powinna cechować nieoczywista bryła. Wnęki i kolumny to elementy architektoniczne, które wzbogacą jej wystrój. Jeśli posiada ona formę prostokąta, o urozmaicenie jej kubatury zadbaj już na etapie aranżacji wnętrza.

Poznaj rozwiązania, które nadadzą Twojej łazience nowoczesny charakter:
 • Mieszaj materiały
  Łącz różne tworzywa, by nawiązać do natury. Drewno, kamień, beton – to modne elementy wykończenia, które doskonale się ze sobą komponują. Twórz kontrasty pomiędzy ich fakturami i kolorami, by podkreślić geometrię we wnętrzu. Wyodrębnij poszczególne wnęki za pomocą naturalnych faktur kamienia lub drewna, a wnętrze zyska nową perspektywę.
 • Zbuduj drewniane elementy okładzinowe
  Drewniane deski możesz ułożyć nie tylko na podłodze. Pasy z desek wyeksponowane na ścianach za wyposażeniem sanitarnym przełamią chłód białych, sterylnych elementów. Okładzina może np. otaczać ubikację od podłogi aż do pewnej wysokości na ścianie – dzięki temu drewno staje się ciekawym elementem architektonicznym.
 • Zadbaj o wyraziste kształty mebli lub blatów
  Bryła łazienki zyska dodatkowy wymiar dzięki zdecydowanym kształtom drewnianych mebli i blatów. Naturalna faktura drewna kontrastuje z jasnym wykończeniem łazienki i podkreśla geometrię wnętrza. Wykorzystaj designerskie podwieszane szafki, a łazienka stanie się prosta i elegancka.
 • Twórz podesty z naturalnego drewna
  Drewniane wzniesienia to rozwiązania stosowane powszechnie w łaźniach, saunach oraz domach SPA. Zadbaj o wyjątkowy komfort kąpieli także w swojej łazience. Drewniana platforma, w której umieścisz wannę, posłuży jako podest ułatwiający wejście do niej lub blat, na którym umieścisz kosmetyki i dekoracje.

  Zobacz podłogi drewniane Dobre Dla Domu >>
 
Łazienka w drewnie – jaki styl?
Nowoczesna łazienka opiera się na harmonijnym połączeniu form i faktur, dlatego projektanci wykorzystują naturalne materiały, które występują obok siebie w przyrodzie. Kamień oraz szarości przypominają naturalną fakturę skał, w których ma swoje źródła woda. Drewno natomiast optycznie ociepla wnętrze. Drewniane podłogi i okładziny sprawiają, że w łazience panuje przytulny nastrój pokoju dziennego.

Drewno jest naturalnym i uniwersalnym materiałem, dlatego stosuje się je niemal w każdym nowoczesnym wnętrzu. Zobacz, z jakimi materiałami je łączyć, by stworzyć pomieszczenie w różnych stylach:
 • styl industrialny – beton architektoniczny Projektanci coraz częściej decydują się na odważne kroki w aranżacji. W stylu industrialnym przeważają szarości i surowe struktury – takie jak beton. Nowoczesne mieszanki betonu umożliwiają zastosowanie tego materiału również w łazience. Jego chłodne odcienie doskonale prezentują się w połączeniu z ciepłym drewnem o równie surowej fakturze.
 • styl glamour – faktura imitująca kamień i stal Oryginalną ścianę w łazience stworzysz dzięki zastosowaniu specjalnych tynków strukturalnych. Zawarte w nich żywice akrylowe uodparniają materiał na długotrwałe działanie wilgoci. Powierzchnia ściany pokrytej tym materiałem może być chropowata lub gładka, z powodzeniem imituje też kamień czy stal. Ze względu na bogatą ofertę faktur z ozdobnym kruszywem będzie to doskonały wybór do łazienek o zdecydowanych kolorach – jak karminowy czy złoty. We wnętrzu inspirowanym stylem glamour łącz tynk strukturalny z drewnem o głębokich, ciemnych barwach – jak merbau.
 • styl romantyczny – kolor wrzosowej łąki Udoskonalone emalie do ścian – odporne na zabrudzenia i wilgoć – pozwalają na dowolne projektowanie koloru wnętrza. Głębokie morskie kolory czy kawowe brązy doskonale komponują się z drewnem. Możliwości są jednak nieograniczone – Twoja łazienka może mieć romantyczny kolor wrzosowej łąki, który również doskonale współgra z drewnem w tym pomieszczeniu.
 • styl minimalistyczny – jednolite drewniane wykończenie Łazienka będzie przypominać prywatną, ekskluzywną łaźnię, jeśli zdecydujesz się na wyłożenie ścian drewnem. Deski ułożone pionowo lub poziomo podkreślą kształt pomieszczenia i wydłużą je. Jeżeli drewno na każdej powierzchni wydaje Ci się zbyt odważnym rozwiązaniem, rozważ umieszczenie wanny na drewnianej platformie ze schodkami.
 
Nowoczesna łazienka – przestronność a drzwi wewnętrzne
Otwarta przestrzeń to kolejny element, który kojarzy się z naturą. Nowoczesna łazienka powinna być obszerna i jasna. Zwykłe drzwi rozwierane mogą wydawać się zbyt ciężkie. Drzwi przesuwne chowane w ścianę nie zabiorą cennego miejsca na istotne wyposażenie łazienki. Są też bardzo szczelne zapewniają pełną prywatność mieszkańcom. Drzwi przesuwne w kasecie również prezentują się niezwykle elegancko, suną cicho i gładko po szynie, a kiedy wsuniesz je w ścianę, są niemal niewidoczne.
Takie rozwiązania najlepiej projektować jeszcze podczas budowy domu lub w trakcie przeprowadzania remontu.

Zobacz drzwi przesuwne Dobre Dla Domu >>

Jeżeli wybierzesz znane klasyczne drzwi rozwierane, postaw na satynowe przeszklenia. Sprawiają one, że skrzydło drzwi staje się lżejsze i bardziej eleganckie. Szkło, które przepuszcza światło, dodatkowo powiększa optycznie przestrzeń. Mleczne przeszklenia skutecznie maskują zaś widok i zapewniają użytkownikom prywatność.
Zdecydowałeś się na aranżację łazienki w drewnie? Zapoznaj się z ofertą Dobre Dla Domu, w której znajdziesz podłogi drewniane z egzotycznego drewno, które będą szczególnie odporne na wilgoć.

Szukasz więcej informacji na temat drewna w łazience? To również może Cię zainteresować:

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>