Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Salon w stylu vintage – jak urządzić wnętrze w klimacie retro?

Salon w stylu vintage – jak urządzić wnętrze w klimacie retro?

2018-03-15 13:03

Dobry design nigdy nie wychodzi z mody. Świadczy o tym wciąż duże zainteresowanie stylem vintage, który zadomowił się już na stałe we współczesnych aranżacjach wnętrz. Podoba Ci się ten trend i chcesz wykorzystać zdobienia i dodatki w stylu vintage? Przekonaj się, jak wprowadzić klimat vintage do domu.
 
Wiesz, że w Polsce styl vintage różni się nieco od trendów za granicą? Czerpie on bowiem sporo inspiracji z okresu PRL-u, który wyróżniał się jedynym w swoim rodzaju designem mebli i dodatków oraz specyficzną kolorystyką wnętrza.
 
Kolorystyka i wzornictwo w stylu vintage – salon z naturalnymi akcentami
Głównym kolorem tkanin i dodatków vintage jest intensywna, głęboka czerwień wpadająca w burgundowy odcień. Być może kojarzysz ją ze wzorzystych kap zakładanych niegdyś na fotele czy z dywanów, które dawniej musiały znajdować się niemal w każdym pokoju. Kolor ten we wnętrzach vintage łączy się najczęściej z odcieniami brązu i beżu – w tych neutralnych barwach dobrze jest utrzymać również:
  • podłogi – ułożone z naturalnych desek lub paneli. Do stylu vintage najbardziej pasują deski podłogowe z widocznymi sękami lub panele podłogowe z nadrukami słojów;
  • ściany – pokryte farbą, tapetami lub modnymi zwłaszcza pod koniec XX wieku panelami ściennymi.
Zobacz panele podłogowe Dobre Dla Domu >>

Do stylu vintage bardzo pasuje także drewno bielone. Stonowane kolory na ścianach będą świetnie podkreślać naturalne wzory desek. Dodatkowo białe drewno rozjaśni małe wnętrza salonów z ograniczonym dostępem do naturalnego światła.
 
Jakie gatunki drewna pasują do stylu vintage?
Wiesz już, jakie kolory sprawdzą się w salonie inspirowanym stylem vintage. Teraz pora na konkrety – podejmij decyzję dotyczącą rodzaju podłogi. Chcesz zainwestować w naturalne deski? Wykorzystaj:
  • deski dębowe – które występują w wielu wersjach kolorystycznych i zazwyczaj mają wyraźnie zaznaczone usłojenie. Zwróć uwagę, że dąb jest też bardzo trwałym i odpornym na uszkodzenia czy zarysowania gatunkiem drewna;
  • drewno z jesionu – również występuje w wielu kolorach. Ma równomiernie ułożone i wyraźne zaznaczone sęki.

Zobacz podłogi drewniane Dobre Dla Domu >>

Chcesz wyróżnić swój salon, aby był jedyny w swoim rodzaju? Ułóż na podłodze drewno korkowe. Świetnie dopasuje się do innych korkowych dodatków vintage – podkładek pod talerze i kubki czy tablic korkowych. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem tego rodzaju drewna, poznaj zalety podłogi korkowej.
 
Jak układać panele ścienne pasujące do stylu vintage?
Nie ograniczaj się tylko do zmiany podłogi. Odpowiedni klimat we wnętrzu wprowadzą także panele ścienne, które jeszcze kilka lat temu były uważane za niemodne. Dzisiaj znowu wracają do łask i pojawiają się w wielu stylowych aranżacjach. Zobacz, które z nich najlepiej odnajdą się w stylu vintage.

1. Panele ścienne na jednej ze ścian – w ten sposób stworzysz wielkopowierzchniową dekorację wyróżniającą się na tle salonu. Panele inspirowane stylem vintage możesz zamontować np. na ścianie za starą komodą lub kanapą, nad którą zawisną rodzinne fotografie albo obraz w mosiężnej, rdzawozłotej ramie.

2. Panele ścienne w jednym pionowym pasie na ścianie – możesz dodać temu nowoczesnemu trendowi odrobinę klimatu retro, jeśli przyczepisz do paneli wiszące doniczki z paprotkami.

3. Panele ścienne ułożone do połowy wysokości ściany – takie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w wysokich i przestronnych pokojach dziennych. Dzielenie ścian w połowie może bowiem optycznie zmniejszyć pomieszczenie. Zwróć uwagę, aby druga część ściany również była utrzymana w klimacie vintage. Połóż więc na niej tapetę w jasnożółtym kolorze z drobnym wzorem kropek lub motywem roślinnym.

Zobacz panele ścienne Dobre Dla Domu >>
 
Salon w stylu vintage – niewielkie zmiany, wielki efekt
Odpowiednia podłoga i panele ścienne w wystroju w stylu vintage gwarantują połowę aranżacyjnego sukcesu. Pamiętaj również o wprowadzeniu kilku ozdób. Przydadzą się m.in.:
  • stojące i wiszące lampy (koniecznie emitujące ciepłe, żółte światło);
  • narzuty na kanapy i fotele;
  • stara zastawa stołowa lub kryształy wyeksponowane na regale lub barku.
Sprawdź też, czy nie posiadasz jakichś pozornie bezużytecznych mebli drewnianych, które po niewielkiej renowacji mogłyby ponownie ozdobić salon.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy twój czas!
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie!

Wybierz sklep i termin >>