Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Feng shui w praktyce – jak zaprojektować wnętrze w zgodzie z naturą?

Feng shui w praktyce – jak zaprojektować wnętrze w zgodzie z naturą?

2018-02-14 11:17

„Starożytni Chińczycy mawiali…” – stop! Kiedy widzisz, że artykuł zaczyna takie sformułowanie, nie masz ochoty czytać dalszych fragmentów tekstu? Spokojnie. Nawet jeśli nie przemawiają do Ciebie pojęcia związane z feng shui – np. energia Chi, Shi czy siatka bagua – może zainteresuje Cię to, jak sprawić, by otoczenie pozytywnie wpływało na nastrój jego mieszkańców.
 
Urządzenie wnętrza zgodnie z naturą, w którym harmonijnie łączy się 5 żywiołów, nie musi być trudne. Przygotowaliśmy dla Ciebie garść praktycznych wskazówek, dzięki którym już niedługo w Twoim domu na stałe zagości dobra energia. Przekonaj się, jak pomoże Ci w tym żywioł drewna.
 
Aranżacja według zasad feng shui – zacznij od drewna
Dlaczego trzeba zacząć właśnie od drewna? Zgodnie z zasadami feng shui jest to bowiem pierwszy i najważniejszy żywioł. Symbolizuje siłę, powolny, choć ciągły wzrost, a jednocześnie też – konsekwencję, upór i stałość. Wprowadź je więc do swojego domu, a stworzysz stabilny fundament pod dalsze zmiany. W jaki sposób wykorzystać drewno? Może ono znaleźć się na podłodze pod postacią naturalnych desek. Drzwi fornirowane o intensywnie brązowym, niemal czarnym wybarwieniu są znacznie łatwiejsze w pielęgnacji, a więc pozwalają lepiej zachować czystość w mieszkaniu, która również ma wpływ na energię we wnętrzu. Sprawdzą się także panele ułożone pionowo na ścianie, które optycznie wydłużą przestrzeń oraz nasuną skojarzenie z pnącymi się ku górze drzewami. Kiedy wprowadzasz do swojego mieszkania drewniane zdobienia, pamiętaj, aby zachować umiar. Nie warto układać podłogi z drewna i obudowywać wszystkich ścian panelami, bo wnętrze wyda się zbyt przytłaczające i ciężkie.
 
Równowaga w aranżacji – naucz się łączyć drewno z innymi żywiołami
Skoro drewno powinno zdobić tylko poszczególne elementy pomieszczenia, co warto wykorzystać w innych miejscach? Pozostałe 4 żywioły feng shui – wodę, ogień, ziemię i metal:
  • Woda zasila drewno i umożliwia mu rozwój. Drewniane zdobienia powinno się więc wykorzystywać m.in. w łazience, gdzie wprowadzi ono pozytywną, kojącą atmosferę. Drewno w łazience nie musi występować pod postacią tylko naturalnych desek. Równie dobrze sprawdzą się niewchłaniające wilgoci panele podłogowe;
  • Ogień i drewno są dwoma przeciwnymi żywiołami. W harmonijnych pomieszczeniach niezbędna jest jednak odrobina dynamiki. Spokojną przestrzeń doskonale ożywi kolor czerwony. Połączenie drewna na podłodze i kafelków z czerwonymi akcentami w kuchni rozpali w Tobie miłość do gotowania;
  • Ziemia i drzewo to niemal dwie tożsame ze sobą siły, dlatego bardzo dobrze się uzupełniają. Tę harmonię można zauważyć na ścianach udekorowanych panelami ściennymi. Jeśli na pozostałych fragmentach powierzchni nałożysz farbę lub tapetę w kolorze ziemi, powstanie domowa, ciepła kompozycja;
  • Metal i drzewo, choć są od siebie różne, idealnie się dopełniają. Widać to m.in. na wielu przydomowych tarasach, gdzie na drewnianych podłogach stoją meble z czarnego, szarego lub jasnego metalu. Połączenia metalu i drewna są także charakterystyczne dla stylu industrialnego, który tylko pozornie nie ma nic wspólnego z feng shui. W wielu wnętrzach urządzonych zgodnie z tym stylem dominują bowiem meble wykorzystujące zarówno metal, jak i drewno. Są to np. stoliki z drewnianymi blatami i oparte na metalowych nogach, drewniane witryny wykończone błyszczącymi ramami czy drewniane szafki z ozdobnymi, metalowymi klamkami.
 
Masz inne pomysły na wykorzystanie drewna w domu według zasad feng shui? Sprawdź, czy zrealizujesz je dzięki produktom dostępnym w sklepach DDD Dobre Dla Domu.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy twój czas!
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie!

Wybierz sklep i termin >>