Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Fiolet rządzi!

Fiolet rządzi!

2018-01-24 10:56

Instytut Pantone, uznawany za guru od barw, wskazał kolor roku 2018. Wybór padł na fiolet, który ma moc odmieniać wnętrza.
 
Podążanie za trendami, zwłaszcza w zakresie urządzania wnętrz, warto stosować z rozwagą. Domowe aranżacje powinny być dostosowane przede wszystkim do naszych gustów i stylu życia. Niemniej fiolet, jak twierdzi dyrektorka Instytutu Kolorów Pantone, Leatrice Eisman, symbolizuje oryginalność, pomysłowość i progresywne myślenie. Jeśli zatem chcemy ożywić swoje otoczenie, wprowadźmy do wnętrza fiolet. Jest to kolor dość wymagający, dlatego zacznijmy od małych kroków.
 
Na początek dodatki
Fioletowe zasłony, poszewki na poduszki, lampka nocna, podkładki na stół, ramki czy serwis kawowy…możliwości jest naprawdę dużo, a w drobnych przedmiotach drzemie wielka siła. Fiolet dobrze wygląda w połączeniu z bielą, tworząc bezpieczny kontrast, który ożywi wnętrze, ale go nie zrewolucjonizuje. Jeśli zależy nam na wyciszeniu otoczenia połączmy fiolet z brązami i szarościami, jeśli wprost przeciwnie – chcemy wywrzeć wrażenie i uzyskać efekt wow, zestawmy go z bordo i przygaszona czerwienią, albo kolorem żółtym.
 
Drzwi na miarę trendów
Kolorystyczne trendy wskazane przez Instytut Pantone na 2018 rok idealnie łączą się z propozycjami Invado, a dokładniej kolekcją Destino Unico. Jeśli więc jesteśmy na etapie wymiany drzwi, warto zwrócić na nie szczególną uwagę. Destino Unico to drzwi dla tych, którzy kochają kolory. A wszystko za sprawą przeszkleń. Szybki w drzwiach Destino Unico dostępne w topowym fiolecie, ale też w kolorze pomarańczowym, wiśniowym, szarym lub czarnym postawią aranżacyjną kropkę nad i.

fot. Invado, drzwi Destino Unico

drzwi

Dla tych, którzy chcą czegoś więcej niż akcentów, ciekawym rozwiązaniem może być zestaw niewidocznej ościeżnicy Sara Pro oraz drzwi Norma Decor 1. W wersji podstawowej ma kolor biały, tworząc jednolitą powierzchnię ze ścianą, na której są wstawione. Można je jednak dowolnie przemalowywać – na ten kolor co ściana obok, albo wprost przeciwnie, kontrastowy. W opcji z fioletem na pewno zrobi wrażenie.
 


Autor: Invado

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych zawartych w formularzu w bazie firmy DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. i wykorzystanie ich zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997 o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 133, poz.883. Dane będą wykorzystywane w celu kontaktu z Klientem wyłącznie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o.

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.