Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Drewno w pokoju dziecięcym – o czym warto pamiętać?

Drewno w pokoju dziecięcym – o czym warto pamiętać?

2018-01-18 09:51

Aranżacja pokoju dziecięcego z wykorzystaniem podłogi drewnianej nie należy do najpopularniejszych rozwiązań, na które decydują się rodzice. A szkoda: drewno w pokoju dziecięcym może być bezpieczne dla Twojej pociechy i wytrzymałe, jeśli tylko zastosujesz się do kilku naszych porad.
 
Wybierając podłogę drewnianą do pokoju dziecięcego, warto przede wszystkim postawić na jakość wykorzystanych materiałów. Odnosi się to zarówno do samego drewna, jak i produktów używanych przy montażu lub wykończeniu podłogi. Chodzi bowiem o zapewnienie Twojemu maluchowi jak największego komfortu – oszczędzanie na podłodze w pokoju dziecięcym może poskutkować tym, że w przyszłości będziesz musiał radykalnie zmieniać jego wystrój, gdyż dziecko nie będzie czuło się w nim dobrze.
 
Podłoga drewniana dla dziecka – jaki gatunek drewna wybrać?
Przy tworzeniu aranżacji pokoju dziecięcego warto skorzystać z najbardziej wytrzymałych gatunków drewna, zarówno rodzimych (np. jesion, dąb), jak i egzotycznych (merbau, wenge, heban). Podłoga wykonana z tych gatunków jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, o które łatwo w trakcie zabawy np. drewnianymi klockami, oraz wilgoć.
Drewno wysokiej jakości w pokoju dziecięcym ma również inną zaletę: taka podłoga nie przyciąga kurzu, gdyż naturalne drewno nie elektryzuje się, co czyni z niej idealne rozwiązanie dla małych alergików. Aby jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko gromadzenia się na podłodze alergenów, wybieraj duże deski podłogowe (im mniej łączeń między elementami, tym łatwiej je wyczyścić).
 

Pokój dziecięcy – wykończenie podłogi drewnianej
Jednym z częstych argumentów przeciwko wyborowi drewna do pokoju dziecięcego jest to, że popularne środki ochrony drewna oraz kleje o intensywnym zapachu mogą oddziaływać negatywnie na zdrowie maluchów. Ich zapach zależy jednak przede wszystkim od tego, na jakiej bazie zostały przygotowane. Lakiery czy kleje rozpuszczalnikowe schną bardzo szybko, ale pozostawiają intensywny zapach. Lepszym rozwiązaniem do pokoju dziecięcego są lakiery i kleje wodne, schnące dłużej, ale pozbawione za to zapachu.

Jak dbać o podłogę drewnianą w pokoju dziecięcym?
Warto pamiętać o tym, aby do pielęgnacji podłogi w pokoju dziecka nie używać produktów chemicznych. Niektóre substancje używane w tym celu mogą bowiem wywoływać niepożądane reakcje na skórze dziecka. Odkurzacz oraz dobrze wyżęty mop w zupełności wystarczą.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>