Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Drzwi wejściowe i zewnętrzne - dom bezpieczny

Drzwi wejściowe i zewnętrzne - dom bezpieczny

2018-01-05 11:14

Sprawą priorytetową dla projektanta jest zapewnienie przyszłym mieszkańcom maksymalnego poczucia bezpieczeństwa i stworzenie miejsca, w którym będą mogli odizolować się od otoczenia. Na komfort lokatorów wpływają nie tylko takie czynniki jak monitoring czy lokalizacja mieszkania, ale także stolarka otworowa: drzwi i okna. Jeżeli jest niewłaściwie dobrana, może powodować utratę nawet do 20% ciepła. Kolejną sprawą jest design – drzwi mają podwójne zadanie, ponieważ muszą współgrać z wnętrzem, jak i elewacją domu - są jego wizytówką.
 
DOM BEZPIECZNY
Bezpieczne to synonim drzwi zewnętrznych i wejściowych firmy POL-SKONE. Opracowane konstrukcje drzwi stanowią skuteczną ochronę przed włamaniem. Dedykowane dla domków jednorodzinnych drzwi zewnętrzne Argali charakteryzuje klasa antywłamaniowości RC2 wg EN 1627 RC2. Wyposażone są w specjalny system antywyważeniowy , tzw. „wręg francuski”, cztery zawiasy, a także zamek czteropunktowy z dwoma ryglami i dwoma hakami. Dodatkowe zabezpieczenie stanowi ryglowanie zamka poprzez uniesienie klamki. Oznacza to, że nie da się otworzyć drzwi naturalnym przesunięciem rękojeści w dół, a trzeba ją najpierw unieść. Są to najważniejsze elementy, które wpływają na jakość zabezpieczeń antywłamaniowych.

fot. Pol-Skone, Drzwi RC3

drzwi

Dla mieszkań zbiorowych polecamy drzwi wejściowe antywłamaniowe RC3 z możliwością zastosowania ościeżnicy zarówno drewnianej, jak i metalowej. Drzwi są wyjątkowo wytrzymałe, ponieważ mogą być stosowane w bardzo ciężkich warunkach eksploatacji (4 klasa wytrzymałości mechanicznej wg PN-EN 1192:2001). Nazwa drzwi sugeruje, iż spełniają także klasę antywłamaniowości: RC3 wg normy PN-EN 1627:2011. Jest to czwarta z siedmiu klas odporności na włamanie. W standardzie drzwi posiadają zamek z czteropunktowym ryglowaniem, cztery zawiasy oraz pięć bolców antywyważeniowych. Tak zabezpieczone drzwi bardzo trudno wyważyć - szczególnie po stronie zewnętrznej.
 
Nie należy bagatelizować problemu włamań. W najbardziej bezpiecznym miejscu może kiedyś pojawić się nieproszony gość, na wizytę którego powinniśmy być przygotowani. Warto zainwestować w odpowiednie parametry wejścia, aby nie było ono dostępne dla wszystkich.
 

Autor: Pol-Skone

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy twój czas!
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie!

Wybierz sklep i termin >>