Jaka podłoga najlepsza na ogrzewanie podłogowe?

Zastanawiasz się nad ogrzewaniem podłogowym? To sposób na ciepłą podłogę przez cały rok. Takie rozwiązanie sprawdza się w salonie, sypialni, łazience oraz w ciągach komunikacyjnych i pozwala zastosować oprócz płytek ceramicznych również panele podłogowe.

Ogrzewanie podłogowe ma swoich zwolenników najczęściej wśród osób, które mieszkają w domach jednorodzinnych.

Owszem – montaż takiego rodzaju ogrzewania łatwiej wykonać, planując je na etapie projektowania domu, ale to nie oznacza, że nie można go użyć w mieszkaniu w bloku.

Marzysz o pięknej podłodze i ogrzewaniu podłogowym? Sprawdź, czy ten duet ma szansę znaleźć zastosowanie w Twoim domu.

Ogrzewanie podłogowe – jaka podłoga?

Odwieczny dylemat, co wybrać na ogrzewanie podłogowe – panele, deski drewniane, podłogi winylowe?

Obecnie najczęściej polecanym pokryciem na tego systemy grzewcze są panele podłogowe z zastosowaniem odpowiedniego podkładu, który nie stanowi izolacji termicznej. Tak dobrana konfiguracja zapewnia duża sprawność systemu grzewczego, a co za tym idzie minimalizację kosztów. Coraz częściej na tego typu systemy grzewcze poleca się podłogi winylowe, które niewielka grubością, a zarazem w większości przypadków litą strukturą cechują się najniższym oporem cieplnym. W obu przypadkach przed zakupem należy upewnić się u sprzedawcy, czy dana podłoga jest dedykowana na system grzewczy, który chcemy lub mamy już zamontowany w naszym domu.

Jaka podłoga najlepsza na ogrzewanie podłogowe?

Wielu Klientów mając podłogowy system grzewczy chce koniecznie zamontować na nim podłogę drewnianą. Nic nie stoi na przeszkodzie. Ważne w takim przypadku jest zastosowanie podłóg z gatunków, które nadają się do takiego zastosowania (np. dąb). Użycie niewłaściwych gatunków może doprowadzić nawet do zniszczenia podłogi. Zaleca się również przy instalacji podłóg drewnianych na system grzewczy, jej przyklejenie. Takie rozwiązanie zmniejsza oporność cieplną, a więc zwiększa skuteczność ogrzewania. Zastosowane grunty/kleje, ewentualnie lakiery/oleje muszą być dedykowane dla podłóg z systemami grzewczymi.

Myślisz o stylu skandynawskim, rustykalnym, a może wnętrzach inspirowanych naturą? Piękne i trwałe podłogi pomogą Ci stworzyć wymarzone aranżacje, które będą nowoczesne i dobre dla Twojego domu.