Kamień na podłodze czy imitujące płytki panele podłogowe?

Marmur, granit, trawertyn – naturalne kamienie stanowią efektowne wykończenie posadzki w domu, jednak nie tylko ze względu na koszty warto zastanowić się, czy faktycznie sprawdzą się jako płytki w salonie czy w sypialni. Rozwiązaniem, które godzi estetykę i funkcjonalność bez nieprzyjemnego chłodu ceramiki, są panele podłogowe.

Dlaczego warto położyć panele podłogowe, które będą pełniły rolę płytek?

Po pierwsze są łatwe i szybkie w montażu oraz nie wymagają klejenia do podłoża. Poza tym to trwały materiał, przy czym należy zwrócić uwagę na odpowiednią grubość i klasę jego ścieralności. Dobrym wyborem będą panele o grubości 8-10 mm i klasie AC5 oraz AC6. Pamiętaj też o innym istotnym parametrze, czyli klasie użyteczności, jaka określa dopuszczalne natężenie ruchu. Chcesz, żeby panele w Twoim domu zachowały swój piękny wygląd na długo? Zobacz, jak prawidłowo je pielęgnować.
Kamień na podłodze czy imitujące płytki panele podłogowe?

Panele podłogowe jak płytki z naturalnego kamienia

Płytki ceramiczne są praktyczne – to fakt. Kładzie się je głównie dlatego, że łatwo utrzymać je w czystości w pomieszczeniach wymagających częstego sprzątania. Mają jednak pewną charakterystyczną właściwość, a mianowicie – wrażenie chłodu, jakie dają we wnętrzach. O ile nie przeszkadza to szczególnie w łazience lub kuchni, o tyle w salonie i sypialni, które powinny być przytulnie ciepłe, może to powodować dyskomfort. Zamiast płytek do aranżacji z podłogą z naturalnego kamienia w roli głównej pomyśl o wyborze nowoczesnych paneli – dzięki różnym dostępnym dekorom, sprawdzą się one w wielu stylizacjach. Szukasz pięknego wykończenia podłogi w swoim domu? Oprócz drewna warto wziąć pod uwagę inne materiały, które doskonale imitują naturalne odcienie i struktury kamieni. Nie mów od razu „nie” panelom podłogowym. Daj im szansę i poznaj ich możliwości. Na stronie www.ddd.com.pl z pewnością znajdziesz swojego faworyta.
Dlaczego warto położyć panele podłogowe, które będą pełniły rolę płytek?