Jakie drzwi do sypialni?

06 grudnia 2016

Wybór drzwi do sypialni to bardzo indywidualna kwestia. Zależy w dużej mierze od naszych preferencji, gustu i stylu życia. Nie bez znaczenia jest też powierzchnia mieszkania oraz jego projekt.

Sypialnia, jako oaza spokoju

Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w sypialni zależy nam na całkowitym wyciszeniu i odcięciu się od wszelkich niepotrzebnych bodźców. Jeżeli tak, to powinniśmy wybrać drzwi pełne, które zapewnią spokój, prywatność i ograniczą wpadające z przedpokoju światło. W połączeniu z zaciemniającymi okna roletami, pozwoli to stworzyć pomieszczenie, w którym będziemy mogli wypocząć nawet w upalne i słoneczne dni. Warto się na nie zdecydować jeśli np. nasza sypialnia sąsiaduje z salonem, w którym toczy się życie rodzinne lub gdy bliscy do późna oglądają telewizję lub głośno słuchają muzyki.

Sypialnia pełna światła

Z kolei w przypadku gdy intymność nie jest dla nas priorytetem, warto rozważyć zakup drzwi szklanych lub przeszklonych. Symbolicznie oddzielą one pomieszczenie od reszty domu, ale pozostawią drogę dla światła i dadzą wrażenie przestronności. To docenią szczególnie właściciele sypialni o niewielkim metrażu. – Decydując się na drzwi z jednej kolekcji mamy do wyboru kilka wariantów przeszkleń, o mniejszej lub większej powierzchni, o różnej przeźroczystości i kolorze – mówi Adam Hucz z firmy Invado. – Doskonałym wyborem do sypialni są skrzydła z wąskimi szklanymi wstawkami, które wyglądają bardzo efektownie, ale nie zdradzają, co dzieje się po drugiej stronie drzwi. Takie rozwiązanie oferuje kolekcja Destino Unico – dodaje.

Sypialnia z funkcjonalnymi drzwiami

W niewielkim mieszkaniu sypialnia z reguły jest ciasna i mało ustawna, a nawet wydzielona kosztem innego pomieszczenia. Nie zmienia to faktu, że warto „ją zamknąć”. W tym przypadku doskonale sprawdzą się drzwi łamane Invado i systemy przesuwne – naścienne lub chowane w ścianę. Nie wymagają one tak dużo przestrzeni jak tradycyjnie rozwierane skrzydła. – Drzwi łamane dzielą się na dwie symetryczne części, które po otwarciu zajmują bardzo niewiele miejsca. Systemy przesuwne otwierają się wykorzystując powierzchnię ściany lub jej środek. Tak oszczędzamy cenną dla domu przestrzeń – podkreśla A. Hucz z Invado. Jedynym mankamentem jest niższa izolacja akustyczna pomieszczenia, co w przypadku sypialni, dla niektórych może mieć znaczenie.

Wybór drzwi do sypialni, czyli miejsca, w którym wypoczywamy i regenerujemy siły jest niezwykle istotny. Może wpłynąć na późniejszy komfort użytkowania. Warto zatem dobrze go przemyśleć.