Panele podłogowe i niebieski kolor ścian

Znamy już kolor roku Pantone 2020. To stonowany, dość ciemny odcień niebieskiego, określany mianem Classic Blue. Jest elegancki, ponadczasowy i harmonijny. Jak jednak stosować go we wnętrzach? Z czym łączyć niebieski kolor ścian? I wreszcie – jak dobrać do nich podłogę?

Z tekstu dowiesz się:

  • jakie kolory pasują do odcienia Classic Blue,
  • jak dopasować niebieski kolor ścian do rodzaju podłogi,
  • jakie inne elementy wyposażenia zaprezentują się dobrze w kolorze roku Pantone 2020.

Kolor roku Pantone 2020 kojarzy się z niezawodnością i stabilizacją. Uspokaja, daje nadzieję na przyszłość, wzbudza zaufanie. Dzięki temu dobrze sprawdza się w aranżacji wnętrz, w których spędzasz dużą część dnia. Doskonale pasuje np. do sypialni, ponieważ działa kojąco, pomaga w wyciszeniu się i wspomaga sen. Interesująco zaprezentuje się również w salonie – i to nie tylko w aranżacjach wykorzystujących elementy marynistyczne. Niebieskie ściany w kuchni to z kolei propozycja dla miłośników oryginalnych aranżacji – doskonale będą się komponować z modnymi białymi meblami. Classic Blue w naturalny sposób, poprzez skojarzenia z wodą i świeżością, wpisze się również w wystrój łazienki.

Niebieski kolor ścian – z czym łączyć?

Classic Blue może zostać śmiało wykorzystany jako dominanta stylistyczna wnętrza. Pokryta nim ściana (lub ściany) stanie się mocnym akcentem, a jednocześnie doskonałą bazą dla dalszych zabiegów aranżacyjnych. Classic Blue dobrze wygląda z wieloma kolorami – zarówno zgaszonymi, jak i nasyconymi.

Niebieskie ściany w salonie czy sypialni w połączeniu z jasnym beżem i szarością staną się punktem wyjścia do stworzenia stonowanej, klasycznej aranżacji. Zestawione z bielą, wzbudzą skojarzenia ze stylem marynistycznym – odpowiednim zarówno do pokoju dziecięcego, jak i salonu, w którym przez cały rok będziesz się czuć jak na wakacjach w nadmorskim kurorcie. Ciemny niebieski rozjaśniony złotymi dodatkami stworzy duet godny luksusowej stylistyki glamour. Skomponowany z takimi wyrazistymi barwami jak żółty, róż czy czerwony, dobrze sprawdzi się również w odważnych, nowoczesnych wnętrzach czerpiących z estetyki pop-art. Classic Blue pięknie wygląda również w towarzystwie pasteli i jaśniejszych odcieni niebieskiego.

Panele podłogowe i niebieski kolor ścian

Niebieska ściana a podłoga

Łączenie kolorów ścian i podłóg często bywa problematyczne. Jakie barwy pasują do jasnej posadzki, a jakie do ciemnej? Jakie panele podłogowe lub deski drewniane wybrać, by stworzyć bazę dla aranżacji w różnych stylach?

Na szczęście kolor niebieski można bez przeszkód łączyć z drewnem – zarówno ciemnym, jak i jasnym. W zależności od odcieni paneli lub desek osiągniesz jednak nieco inne efekty:

  • Ciemna podłoga w połączeniu z ciemnoniebieskimi ścianami dobrze wpisuje się w eleganckie aranżacje w stylu glamour czy kolonialnym. Sprawia, że wnętrze prezentuje się bardzo wytwornie, wręcz luksusowo. Takie zestawienie może jednak optycznie zmniejszać przestrzeń. Sprawdzi się więc przede wszystkim w dużych mieszkaniach i dobrze nasłonecznionych pomieszczeniach.
  • Jasna podłoga i ściany w kolorze Classic Blue to doskonała baza dla aranżacji w stylu marynistycznym. Takie kontrastowe połączenie sprawdzi się również w bardzo nowoczesnym lub eklektycznym wnętrzu, którego mieszkańcy nie boją się stylistycznych eksperymentów.

Nie tylko ściany – Classic Blue w aranżacji wnętrz

Niebieska ściana to jednak nie koniec! Classic Blue świetnie sprawdza się nie tylko na dużych płaszczyznach – warto również postawić na inne elementy wyposażenia wnętrz w tym odcieniu. Pięknie zaprezentują się tu również ciemnoniebieskie tekstylia, meble tapicerowane (zwłaszcza te obite szalenie modnym welurem) czy detale dekoracyjne, takie jak figurki, wazony i ramki na zdjęcia.

Jak widzisz, wprowadzenie najnowszego koloru roku 2020 Pantone do wnętrza nie jest takie trudne. Możesz to zrobić subtelnie, wybierając niewielkie dodatki i meble w odcieniu Classic Blue, lub zdecydować się na mocny akcent kolorystyczny w postaci niebieskich ścian. Bez względu na no, jaką podejmiesz decyzję, możesz mieć pewność, że w naszych sklepach DDD Dobre Dla Domu znajdziesz pasujące panele podłogowe lub podłogi drewniane.