Drzwi podwójne kojarzone są z przestronnymi wnętrzami, w których jest wiele miejsca i bez martwienia się o przestrzeń można planować ich aranżację. Czy zatem podwójne skrzydła to rozwiązanie jedynie do dużych przestrzeni?

Podwójne skrzydła w dużych przestrzeniach

Drzwi podwójne najczęściej wybierane są do pomieszczeń biurowych lub domów z dużym metrażem. W pomieszczeniach mieszkalnych te powiększone skrzydła drzwiowe dobrze prezentować się będą np. w obszernym salonie z dużym wejściem. Jeżeli zależy nam na efekcie WOW bardziej niż na ścisłej intymności pokusić się możemy o duże przeszklenia, które dodadzą wnętrzu zdecydowanego charakteru.

Drzwi podwójne mogą być klasycznie otwierane klamką lub, dla odmiany, możemy wybrać te w wersji przesuwnej. Ten typ sprawdzi się w połączeniu lub wydzieleniu np. kuchni i jadalni

Drzwi podwójne w pomieszczeniach biurowych są elementem bardzo praktycznym. Wszędzie tam, gdzie ważna jest przepustowość, większe przejścia są bardziej komfortowe i zarazem bezpieczne. Wejście do sali konferencyjnej wyposażone w podwójne drzwi nie tylko zyskuje na estetyce, lecz również staje się ważnym elementem ułatwiającym przemieszczanie się ludzi pomiędzy pomieszczeniami.

Drzwi podwójne

Drzwi podwójne w mieszkaniach, czy to dobry pomysł?

Jeśli naszym marzeniem są podwójne drzwi to szukajmy sposobu, aby je zamontować nawet w mniejszych mieszkaniach. Być może w najmniejszych mieszkaniach się to nie uda, jednak w większych metrażach możemy się pokusić na takie rozwiązanie. Pamiętajmy jednak, by zaplanować to zanim się wprowadzimy bowiem wykucie większego otworu drzwiowego w późniejszym terminie może być już niemożliwe.

Drzwi podwójne, a pozostałe skrzydła w naszych wnętrzach

Drzwi podwójne nie będą jedynymi, które zostaną zamontowane w naszym domu, mieszkaniu czy biurze. Przy ich wyborze pamiętajmy zatem o tym, by były spójne estetycznie z pozostałymi drzwiami, które zostaną zamontowane w naszych wnętrzach. By uniknąć chaosu aranżacyjnego, warto zdecydować się na skrzydła z tej samej kolekcji. Dzięki temu uzyskamy spójną estetycznie przestrzeń.